Lvu Praha se v kritické chvíli rozprchne tým

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 1. 2013 17:00
Lev Praha během reprezentační přestávky přijde o 12 reprezentantů. V kritické chvíli, kdy vrcholí boje o play-off, to je pro pražský celek kritická rána.
Těžká rána pro Lev Praha, který bojuje o play-off KHL. Během reprezentační přestávky přijde o 12 opor.
Těžká rána pro Lev Praha, který bojuje o play-off KHL. Během reprezentační přestávky přijde o 12 opor. | Foto: Eduard Erben

Praha - Lvu Praha se během reprezentační přestávky rozpadne tým. Kádr v kritické chvíli, kdy bojuje o účast v play-off Kontinentální hokejové ligy, opustí dvanáct reprezentantů.

Největší podíl na tom má trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik, který do svého týmu povolal hned pětici jeho hráčů. Další čtyři Lvi budou reprezentovat Slovensko, dva Lotyšsko a jeden Švédsko.

Pražský klub bude muset všechny uvolnit. Říkají to pravidla Mezinárodní hokejové federace IIHF.

Hadamczik chtěl původně hráčů deset

Pro tým, který pět kol před koncem základní části ztrácí na play-off pět bodů, je to těžká rána pod pás. Do Evropy se na celý týden rozuteče více než polovina kádru.

Jak dnes odpoledne ale internetový deník Aktuálně.cz zjistil, mohlo být z pohledu Lva mnohem hůř. Hadamczik měl původně na papíře deset jmen.

Do hry proto vstoupil manažer klubu Normunds Sejejs, který Hadamczika požádal o to, aby hráče Lva ve své nominaci vynechal. Chtěl, aby alespoň část týmu zůstala v Praze a mohla se poctivě připravit na existenční boje v KHL.

Hadamczik: V Rusku si proti nominaci nikdo nedovolí jít

Šlo mu hlavně o to, aby v Praze nezbylo jen torzo týmu, které by nebylo schopno pořádně ani trénovat.

Povedlo se mu to částečně. Hadamczik sice skutečně ustoupil a z původních deseti hráčů vezme do Švédska jen pět, na dnešní nominační tiskovce si ale na adresu Sejejse neodpustil kritická slova.

"Když v Rusku nominují hráče, tak si tamní manažeři vůbec nedovolí proti tomu jít," řekl mimo jiné Hadamczik a narážel tím na to, že si Sejejs nepřál, aby jeho hráči reprezentovali (celý rozhovor si můžete přečíst zde).

Samotný Sejejs se zatím k jeho výrokům odmítl vyjádřit.

Sekretář svazu: Lev o riziku věděl už v létě

Na stranu Hadamczika se dnes odpoledne postavil i generální sekretář Českého svazu letního hokeje Martin Urban.

"Vedení Lva to o tom moc dobře vědělo a bylo na to z naší strany upozorněno už v létě. Teď je únor a my máme třetí reprezentační přestávku, není to nic nového," řekl Urban Aktuálně.cz.

Podle něj žádná výjimka neexistuje. "Lev se musí řídit pravidly IIHF o uvolňování hráčů během reprezentační přestávky. Pravidel je víc, tím základním ale je, že musí hráče uvolnit nejpozději 48 hodin před zápasem," vysvětlil Urban.

Žádný jiný tým přestávka tak nezasáhne

Konkrétně jde o Čechy Jakuba Krejčíka, Jakuba Nakládala, Ondřeje Němce, Jiřího Novotného a Petra Vránu, Slováky Juraje Mikuše, Marcela Hossu, Tomáše Surového a Juraje Mikúše, Švéda Nicklase Danielssona a Lotyše Martinse Cipulise a Aleksandrse Niživijse.

To, na čem si nově vzniklý pražský klub postavil svou image - tedy na hráčích z reprezentací - se proti němu obrací v tu nejméně vhodnou dobu. Reprezentační přestávka žádný z jiných klubů KHL nepostihne tak jako pražského Lva.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy