Lva posílí finský obránce Mäenpää, končí útočník Mikúš

ČTK ČTK
31. 1. 2013 16:09
Hokejisty Lva Praha posílí pro zbytek sezony finský reprezentační obránce Mikko Mäenpää, který dosud působil v Kontinentální lize v dresu CSKA Moskva.
Ke Lvům míří další finský obránce. Po Lepistöm přichází Mäenpää.
Ke Lvům míří další finský obránce. Po Lepistöm přichází Mäenpää. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisty Lva Praha posílí pro zbytek sezony finský reprezentační obránce Mikko Mäenpää, který dosud působil v Kontinentální lize v dresu CSKA Moskva. V pražském klubu naopak končí slovenský útočník Juraj Mikúš, kterého získal Slovan Bratislava.

Devětadvacetiletý Mäenpää, účastník dvou světových šampionátů, odehrál v této sezoně za CSKA 25 zápasů s bilancí dvou branek a dvou asistencí. Ve Lvu se potká s krajanem Samim Lepistöem nebo Petrem Vránou, se kterým hrál v minulé sezoně v Chabarovsku.

Z týmu naopak odchází pětadvacetiletý Mikúš. Úřadující vicemistr světa odehrál za Lva v této sezoně 27 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky a připsal si osm asistencí. Ve Slovanu si zahraje s mladším bratrem Tomášem. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy