Hvězdy Komety jsme chtěli řezat, ale nakonec je nechali hrát, litoval Pech

Lukáš Caha Lukáš Caha
2. 10. 2016 22:21
Pražská Sparta utržila v neděli v Brně pátou prohru v sezóně. Inkasovala hned v páté minutě a klesla do středu extraligové tabulky.
Lukáš Pech zaznamenal na Kometě desátý bod v sezóně
Lukáš Pech zaznamenal na Kometě desátý bod v sezóně | Foto: Dalibor Sosna

BrnoSparta to měla ve vyprodané brněnské hale složité. Domácí využili hned první přesilovku a na přelomu první a druhé třetiny přidali další dvě branky.

Pražané se dostali do hry až zhruba v polovině utkání, kdy snížili na 2:3, avšak Kometa se z inkasovaných branek rychle oklepala a zbytek klání byl v její režii.

"Rozdíl byl v nasazení. Kometa více bruslila a vyhrávala souboje. My byli málo agresivní. Říkali jsme si, že ty jejich šikovné hráče musíme řezat, ale bohužel jsme je nechali hrát a takto to dopadlo," hodnotil utkání střelec prvního gólu Sparty Lukáš Pech.

Když jste snížili na 2:3, říkali jste si, že tady se ten zápas může lámat?
Samozřejmě. Měli jsme tam ještě jednu či dvě šance, kdy jsme mohli vyrovnat na 3:3, ale bohužel jsme místo toho inkasovali. Tam se to asi zlomilo. Na začátku třetí třetiny jsme dostali další gól, a pak už jsme to nezvládli korigovat. Ještě nám to tam nasypali.

Připravovali jste se na přesilovky Komety? Hned z první jste inkasovali…
Dívali jsme se na jejich přesilovky na videu. Sehráli je dnes výborně. Hned tu první využili, hodně nás v ní mleli. Pak jsme si je ale hlídali líp. Nebyli jsme tak rozlítaní. I když nás zamkli, tak to gólman pochytal nebo jsme ty puky vyhazovali. Bylo to už hratelnější.

Nastoupil jste v lajně s talentovaným sedmnáctiletým útočníkem Ostapem Safinem. Jak se vám s ním spolupracovalo?
Dobře. Je to kluk, který má ještě všechno před sebou. Dobře na sobě pracuje. Byl to jeho první zápas v A-týmu, ale zvládl jej dobře. Snažili jsme se, abychom nedostali gól a naopak nějaký dali. To se nám povedlo.

Zahrál jste si proti Martinu Zaťovičovi a Ondřeji Němcovi, vašim bývalým dlouholetým spoluhráčům. Vzpomněl jste si na ně?
Samozřejmě ano. S Martinem si píšeme dodnes a děláme srandy. Vzpomínám i na Ondru, který se mnou působil v Karlových Varech. Ta spolupráce s oběma hráči byla výborná. Moc jsme si rozuměli na ledě i mimo něj. Člověk si na to vzpomene, protože jsme spolu něco zažili.

Měli jste tam u branky i nějakou potyčku…
To ne (smích). Jen jsem ho chytl a povídali si. On se smál. Já se neperu, protože bych jej přepral.

Zaznamenal jste desátý kanadský bod. Chytl jste tu správnou formu?
To nevím. Snažím se pomoci týmu, jak to jde. Nerad hodnotím své výkony. Je to sice pozitivní, ale více mě zajímá hra mužstva. Dnes jsme toho moc nepředvedli a dostali jsme výprask. Je škoda těch rychlých gólů. Mohli jsme to zdramatizovat.