Fantastický Kovář vychytal třetí shutout v řadě

Aktualizováno 20. 1. 2014 16:44
Brankář týdne Jakub Kovář si připsal v Kontinentální lize další čisté konto. Kašpar s Krajíčkem vstřelili vítězné góly
Jakub Kovář.
Jakub Kovář. | Foto: CPA

Jekatěrinburg - Výtečná forma Jakuba Kováře, kterou nabral po turnaji Channel One Cup, stále neupadá.

Vítěz ankety brankář měsíce prosince a aktuální gólman týdne (více zde), totiž dnes v KHL opět vychytal čisté konto, když vynuloval střelce Medveščaku Záhřeb při vítězství Avtomobilistu 2:0.

Nešlo přitom o žádnou snadnou "nulu", neboť někdejší brankář Českých Budějovic zastavil 32 střel soupeře.

Pro českého gólmana a jednoho z tria brankářů jež odjedou na Hry v Soči, to bylo již třetí čisté konto v řadě a celkově šesté v právě probíhající sezoně.

Jekatěrinburg se i díky jeho výkonům vyšplhal už na šesté místo východní konference KHL.

Kašpar potopil Omsk

V pondělí ovšem zářili v KHL i další Češi. Lukáš Kašpar byl rozhodující postavou pondělního duelu Kontinentální ligy mezi Avangardem Omsk a Donbassem Doněck.

V 51. minutě totiž za stavu 0:0 proměnil přesilovku ukrajinského celku, který o pár minut později své vedení při dalším vyloučení Omsku ještě navýšil na konečných 2:0.

Avangard, vedený českým koučem Milošem Říhou, nicméně o osmou příčku, která jako poslední zajišťuje postup do play off, neopustí.

Doněck, který patří v západní konferenci k velkým konkurentům Lva Praha, nyní drží čtvrtou příčku v tabulce o čtyři body za Pražany.

Krajíček rozhodl o výhře Minsku

Vítěznou branku si v pondělí připsal také obránce Lukáš Krajíček, další olympionik, který v prodloužení rozhodl o vítězství Minsku v Astaně 2:1.

Pro českého beka to byla teprve druhá trefa v letošní sezoně Kontinentální ligy.

A i v posledním pondělním duelu mezi Jugrou a Spartakem Moskva byl hodně vidět český hokejista.

Radek Smoleňák totiž přihrál na na vítěznou branku Tomáše Starosty a k tomu při demolici Spartaku Moskva ještě přidal další dvě přesné přihrávky.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Doněck 0:2 (Kašpar 1+0), Jekatěrinburg - Záhřeb 2:0, Barys Astana - Dinamo Minsk 1:2 (Krajíček 1+0), Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 5:3 (Smoleňák 0+3)