Lubina zatím zůstává, majitel Slavie se nechce ukvapit

Adam Sušovský Adam Sušovský
3. 12. 2014 15:03
Velká bouře v kabině hokejové Slavie se ani po páté prohře v řadě konat nebude. "Nejsem zastánce ukvapených rozhodnutí," říká majitel Slavie Vladimír Pitter.
Ladislav Lubina zatím na střídačce Slavie zůstává. Něco se však stát musí.
Ladislav Lubina zatím na střídačce Slavie zůstává. Něco se však stát musí. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fanoušky nenáviděný trenér Ladislav Lubina na lavičce hokejové Slavie zatím zůstává, a to navzdory včerejší páté prohře v řadě a pádu týmu na předposlední místo hokejové extraligy.

Aktuálně.cz to řekl majitel klubu Vladimír Pitter, ale zdůraznil slovo zatím a dodal, že se celou situací bude zabývat v příštích dnech.

Lubinovu hlavu si žádají především fanoušci Slavie, kteří heslo "Lubina ven!" ve včerejším utkání s Kometou vyvolávali opakovaně za jakéhokoliv stavu. Když Slavia vedla, i když prohrávala.

Po utkání dokonce došlo k výměně názorů mezi šéfy fanklubu a trenérem přímo v útrobách arény před zraky novinářů - čtěte ZDE. Lubina sice včera řekl, že není člověk, který se vzdává, jenže podle informací, která má deník Aktuálně.cz k dispozici, se razantní změny v Edenu, a to i na trenérské lavici, nejpozději do reprezentační přestávky stejně dají čekat.

Majitel není klidný, ale nechce se ukvapit

"Aktuální výsledky mě určitě nenechávají klidným, celou situaci analyzuji, nejsem zastáncem ukvapených závěrů, proto si nechávám nějaký čas na další rozhodnutí co a jak dále," uvádí majitel klubu Vladimír Pitter v oficiálním prohlášení.

Lubina po včerejší prohře řekl, že Slavii zvedne z krize jen razantní zásah do kádru. Ten je však finančně nákladný, navíc by nijak neutišil skřípavou situaci mezi fanoušky a jeho osobou, která už podle prosakujících informací začíná vadit i některým sponzorům klubu.

Na přímou otázku Aktuálně.cz, zda dojde brzy ke změně konkrétně na trenérském postu, Pitter odpovídal podobně jako v oficiálním prohlášení. "Zatím se nic neděje, vše zatím zůstává při starém, až bude něco nového, zavolám," řekl.

"Výkony sleduji, od rána jsem měl několik jednání, mluvím o tom s panem Lubinou. V tuto chvíli se však nic nemění," vyvrátil, že by včerejší pátá prohra v řadě mohla stát Lubinu místo okamžitě.

Sám Lubina dnes také vedl trénink Slavie. Ta se topí v hluboké herní krizi. Popáté v řadě prohrála a to výsledky, které připomínají spíše tenisové sety. 2:6 s Mladou Boleslaví, 0:6 s Hradcem Králové, 2:6 s Třincem, 4:7 ve Zlíně a naposledy včera 4:6 s Kometou Brno.

Lubinou to není, zní z kabiny

"V první řadě hrajeme samozřejmě za Slavii, za sebe. Nikdo nechce, aby se hrálo takhle. Je to zoufalé a momentálně fakt vůbec nevím, co s tím. Říkáme si, že takový kolaps nesmíme dopustit a stejně to přijde znova. Je to totální bezmoc," říkal jeden z lídrů týmu Tomáš Vlasák na otázku, zda tým hraje i za trenéra Ladislava Lubinu.

"Lubinkou to není. I když to není na ledě vidět, snažíme se ho podržet. Šestkou se nám to ale asi nepovede," doplnil Tomáš Divíšek, že se hráči trenéra zastávají.

Dlouho beznadějně poslední Zlín už však na Slavii ztrácí jen jeden bod a Lubinova židle se začíná houpat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy