Lubina zatím zůstává, majitel Slavie se nechce ukvapit

Adam Sušovský Adam Sušovský
3. 12. 2014 15:03
Velká bouře v kabině hokejové Slavie se ani po páté prohře v řadě konat nebude. "Nejsem zastánce ukvapených rozhodnutí," říká majitel Slavie Vladimír Pitter.
Ladislav Lubina zatím na střídačce Slavie zůstává. Něco se však stát musí.
Ladislav Lubina zatím na střídačce Slavie zůstává. Něco se však stát musí. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fanoušky nenáviděný trenér Ladislav Lubina na lavičce hokejové Slavie zatím zůstává, a to navzdory včerejší páté prohře v řadě a pádu týmu na předposlední místo hokejové extraligy.

Aktuálně.cz to řekl majitel klubu Vladimír Pitter, ale zdůraznil slovo zatím a dodal, že se celou situací bude zabývat v příštích dnech.

Lubinovu hlavu si žádají především fanoušci Slavie, kteří heslo "Lubina ven!" ve včerejším utkání s Kometou vyvolávali opakovaně za jakéhokoliv stavu. Když Slavia vedla, i když prohrávala.

Po utkání dokonce došlo k výměně názorů mezi šéfy fanklubu a trenérem přímo v útrobách arény před zraky novinářů - čtěte ZDE. Lubina sice včera řekl, že není člověk, který se vzdává, jenže podle informací, která má deník Aktuálně.cz k dispozici, se razantní změny v Edenu, a to i na trenérské lavici, nejpozději do reprezentační přestávky stejně dají čekat.

Majitel není klidný, ale nechce se ukvapit

"Aktuální výsledky mě určitě nenechávají klidným, celou situaci analyzuji, nejsem zastáncem ukvapených závěrů, proto si nechávám nějaký čas na další rozhodnutí co a jak dále," uvádí majitel klubu Vladimír Pitter v oficiálním prohlášení.

Lubina po včerejší prohře řekl, že Slavii zvedne z krize jen razantní zásah do kádru. Ten je však finančně nákladný, navíc by nijak neutišil skřípavou situaci mezi fanoušky a jeho osobou, která už podle prosakujících informací začíná vadit i některým sponzorům klubu.

Na přímou otázku Aktuálně.cz, zda dojde brzy ke změně konkrétně na trenérském postu, Pitter odpovídal podobně jako v oficiálním prohlášení. "Zatím se nic neděje, vše zatím zůstává při starém, až bude něco nového, zavolám," řekl.

"Výkony sleduji, od rána jsem měl několik jednání, mluvím o tom s panem Lubinou. V tuto chvíli se však nic nemění," vyvrátil, že by včerejší pátá prohra v řadě mohla stát Lubinu místo okamžitě.

Sám Lubina dnes také vedl trénink Slavie. Ta se topí v hluboké herní krizi. Popáté v řadě prohrála a to výsledky, které připomínají spíše tenisové sety. 2:6 s Mladou Boleslaví, 0:6 s Hradcem Králové, 2:6 s Třincem, 4:7 ve Zlíně a naposledy včera 4:6 s Kometou Brno.

Lubinou to není, zní z kabiny

"V první řadě hrajeme samozřejmě za Slavii, za sebe. Nikdo nechce, aby se hrálo takhle. Je to zoufalé a momentálně fakt vůbec nevím, co s tím. Říkáme si, že takový kolaps nesmíme dopustit a stejně to přijde znova. Je to totální bezmoc," říkal jeden z lídrů týmu Tomáš Vlasák na otázku, zda tým hraje i za trenéra Ladislava Lubinu.

"Lubinkou to není. I když to není na ledě vidět, snažíme se ho podržet. Šestkou se nám to ale asi nepovede," doplnil Tomáš Divíšek, že se hráči trenéra zastávají.

Dlouho beznadějně poslední Zlín už však na Slavii ztrácí jen jeden bod a Lubinova židle se začíná houpat.

 

Právě se děje

před 40 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy