Los Angeles otočilo zápas s Chicagem a v sérii jde do vedení

25. 5. 2014 7:10
Kings už v semifinále vedou. Na snínmku radost beka Drew Doughtyho.
Kings už v semifinále vedou. Na snínmku radost beka Drew Doughtyho. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Los Angeles porazili ve 3. finále Západní konference play off NHL Chicago 4:3 a vedou v sérii nad obhájci Stanley Cupu 2:1.

Kings prohrávali po první třetině 1:2, ve druhé třetině ale otočili skóre dvěma góly a v polovině třetího dějství přidali čtvrtý. Hosté pak už stihli pouze snížit 5 sekund před závěrečnou sirénou.

O obrat se postarala především formace vedená Jeffem Carterem s dvěma nováčky Tannerem Pearsonem a Tylerem Toffolim. Carter ve 29. minutě svým osmým gólem v letošním play off vyrovnal po Pearsonově přihrávce na 2:2, na další dvě branky navíc přihrál, Toffoli byl ve 35. minutě autorem třetího gólu.

Obě trefy Blachkhawks v úvodní dvacetiminutovce zaznamenal Jonathan Toews, u té druhé si připsal asistenci Michal Rozsíval. Český obránce byl ale ve třetí části vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí a dvě sekundy po jeho návratu na led zvýšil Drew Doughty vedení domácích na 4:2.

Série bude pokračovat čtvrtým zápase v pondělí opět v Los Angeles.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 3. zápas:

Los Angeles - Chicago 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Branky: 7. Vojnov, 29. Carter, 35. Toffoli, 52. Doughty - 6. a 14. Toews (na druhou Rozsíval), 60. Sharp. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.374. Stav série: 2:1.