Londýnský zápas otevřel NHL, obhájci titulu padli

Jan Cigánik
29. 9. 2007 21:32
Los Angeles porazilo Anaheim 4:1
Úvodní zápas NHL byl pěkně tvrdý - Los Angeles vs. Anaheim - Corey Perry dostává úder od Jaroslava Modrého. | Foto: Reuters

Londýn - Vyprodaná londýnská O2 Arena byla svědkem startu nového jubilejního 90. ročníku National Hockey League.

První zápas nového sezony zámořské soutěže přinesl pět branek. Los Angeles Kings přestříleli obhájce titulu z Anaheimu 4:1.

Začátek utkání se zpozdil o 16 minut - v super moderní aréně vypadla světla při úvodní hymně. Naštěstí se vše podařilo opravit a oba týmy se poté mohly soustředit pouze na hru.

Hokejisté Los Angeles Kings v průběhu celého utkání působili sehranějším kompaktnějším dojmem. Jejich přihrávky byly přesnější a i šance Králů byly daleko nebezpečnější než jejich soupeřů.

Dále čtěte:

Na úřadujících šampionech bylo znát, že sezona teprve začíná. Hlavním problémem Kačerů byl špatný pohyb. Soupeř z Los Angeles byl často u puku dříve, a z toho pramenila i častá vyloučení Anaheimu. A právě díky přesilovým hrám Králové v úvodním zápase nové sezony uspěli.

První gól vsítil v 9. minutě Cammalleri, v 31. minutě jej následoval  Rob Blake a v 42. minutě zvyšoval už na 3:0 pro Krále opět Cammalleri, který byl vyhlášen nejlepším hráčem duelu.

Kačerům vykřesal jiskru naděje v 54. minutě Ryan, ale tečku za zápasem udělal do prázdné brány v 60. minutě slovenský útočník Handzuš.

Nebylo to poprvé, kdy se zápas NHL uskutečnil mimo Severní Ameriku. Anaheim si už v roce 1997 zahrál s Vancouverem v Tokiu a v roce 1998 a 2000 japonská metropole viděla zápasy San Jose s Calgary a Pittsburghu s Nashvillem.

Výsledek:
Los Angeles - Anaheim 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 9. a 42. Cammalleri, 31. Blake, 60. Handzuš - 54. Ryan. Střely na branku: 21:27. Diváci: 17 500.