Litvínovu dochází trpělivost. Budou se krátit výplaty a shánět posily

Sport Sport
18. 11. 2015 15:17
Aktuální mistr extraligy se nachází na posledním místě tabulky, Robert Kysela proto za vedení klubu slibuje změny. Ty se budou týkat hráčského kádru i výplat stávajících hokejistů Vervy, kteří prý nehrají na plný plyn.
Radim Rulík na střídačce Litvínova.
Radim Rulík na střídačce Litvínova. | Foto: ČTK

Litvínov - Šest porážek v řadě a k tomu poslední místo v tabulce, to bezmála v polovině extraligy rozhodně není důstojná vizitka aktuálního mistra hokejové extraligy.

Myslí si to i vedení Vervy Litvínov, které den po úterní porážce v Mladé Boleslavi 3:5 vydalo oficiální prohlášení, v němž ukončilo dobu hájení mistrovského kádru.

"Dali jsme hráčům důvěru, chtěli jsme jim dopřát klid a pocit, že za nimi vedení klubu a trenéři stojí. Každá trpělivost ale musí mít své meze," píše se v prohlášení, pod kterým je podepsaný Robert Kysela.

Chybí obětavost

Generální manažer Vervy sice uznává, že po odchodu Martina Ručinského, Jakuba Petružálka či Miloslava Hořavy to měl tým těžké, obzvláště vzhledem k nabitému programu úvodu sezony, v němž Litvínov nastupoval i v Lize mistrů, dál už prý ale mizerné výsledky tolerovat nelze.

"Podávat stejně kvalitní a úspěšné výkony jako v minulé sezoně je momentálně nad naše možnosti," tvrdí Kysela. "Ale v obětavosti a poctivosti našich výkonů se musíme loňské sezoně přiblížit. Budou to muset pochopit i všichni hráči. Je potřeba zapomenout na loňský úspěch a probudit se."

Jedná se o posilách i trestech

I proto nyní management usiluje o posílení týmu a také připraví finanční postih pro ty hráče, kteří nepodávají z hlediska vedení dostatečně kvalitní výkony.

"Jednáme nyní o posilách týmu formou hráčských výměn a také připravujeme soubor opatření ke zvýšení herní kvality stávajících hráčů v mužstvu. To se týká jak sportovních výkonů hráčů, tak finančního ohodnocení formou krácení hráčských odměn," píše se v prohlášení.

Příští zápas sehraje Verva v pátek na ledě rovněž trápícího se Třince, v neděli pak doma přivítá Chomutov.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 12 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy