Litvínovu dochází trpělivost. Budou se krátit výplaty a shánět posily

Sport Sport
18. 11. 2015 15:17
Aktuální mistr extraligy se nachází na posledním místě tabulky, Robert Kysela proto za vedení klubu slibuje změny. Ty se budou týkat hráčského kádru i výplat stávajících hokejistů Vervy, kteří prý nehrají na plný plyn.
Radim Rulík na střídačce Litvínova.
Radim Rulík na střídačce Litvínova. | Foto: ČTK

Litvínov - Šest porážek v řadě a k tomu poslední místo v tabulce, to bezmála v polovině extraligy rozhodně není důstojná vizitka aktuálního mistra hokejové extraligy.

Myslí si to i vedení Vervy Litvínov, které den po úterní porážce v Mladé Boleslavi 3:5 vydalo oficiální prohlášení, v němž ukončilo dobu hájení mistrovského kádru.

"Dali jsme hráčům důvěru, chtěli jsme jim dopřát klid a pocit, že za nimi vedení klubu a trenéři stojí. Každá trpělivost ale musí mít své meze," píše se v prohlášení, pod kterým je podepsaný Robert Kysela.

Chybí obětavost

Generální manažer Vervy sice uznává, že po odchodu Martina Ručinského, Jakuba Petružálka či Miloslava Hořavy to měl tým těžké, obzvláště vzhledem k nabitému programu úvodu sezony, v němž Litvínov nastupoval i v Lize mistrů, dál už prý ale mizerné výsledky tolerovat nelze.

"Podávat stejně kvalitní a úspěšné výkony jako v minulé sezoně je momentálně nad naše možnosti," tvrdí Kysela. "Ale v obětavosti a poctivosti našich výkonů se musíme loňské sezoně přiblížit. Budou to muset pochopit i všichni hráči. Je potřeba zapomenout na loňský úspěch a probudit se."

Jedná se o posilách i trestech

I proto nyní management usiluje o posílení týmu a také připraví finanční postih pro ty hráče, kteří nepodávají z hlediska vedení dostatečně kvalitní výkony.

"Jednáme nyní o posilách týmu formou hráčských výměn a také připravujeme soubor opatření ke zvýšení herní kvality stávajících hráčů v mužstvu. To se týká jak sportovních výkonů hráčů, tak finančního ohodnocení formou krácení hráčských odměn," píše se v prohlášení.

Příští zápas sehraje Verva v pátek na ledě rovněž trápícího se Třince, v neděli pak doma přivítá Chomutov.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Nekula by měl nového ředitele Lesů ČR jmenovat do konce února, dosavadního šéfa odvolal Jurečka

Nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky by měl ministr zemědělství jmenovat do konce února. V neděli 16. ledna uplynul termín pro podání přihlášek do výběrového řízení. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ředitele jmenuje na základě doporučení výběrové komise. V pondělí to sdělil mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. 

Podrobnosti k počtu uchazečů Bílý zatím nesdělil. "Vzhledem k možnosti podání přihlášek prostřednictvím České pošty není v tuto chvíli možné říci, kolik přihlášek do tohoto výběrového řízení ministerstvo zemědělství obdrží," uvedl.

Resort výběrové řízení vyhlásil 30. prosince. Lesy ČR jsou bez generálního ředitele od 22. prosince. Tehdy Marian Jurečka (KDU-ČSL) pověřený vedením ministerstva zemědělství odvolal generálního ředitele Josefa Vojáčka a řízením podniku dočasně pověřil lesního správce Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřího Grodu. Jurečka Vojáčka odvolal kvůli údajným manažerským pochybením a neefektivní reorganizaci firmy. Vojáček si za rozhodnutím o restrukturalizaci stojí. 

Měnit se bude i nejvyšší management Lesů ČR. Podnik na konci prosince vypsal výběrové řízení na čtyři odborné ředitele. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy