Litvínovský Koma hrdě říká: Miluji Pardubice!

Zuzana Hronová
5. 11. 2007 0:00
Obránce hostuje v Litvínově, ale srdcem je Pardubičák
Pardubický obránce Jaroslav Koma hostuje v Litvínově, Pardubice však stále leží v jeho srdci.
Pardubický obránce Jaroslav Koma hostuje v Litvínově, Pardubice však stále leží v jeho srdci. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Před začátkem sezony byl hokejový obránce Jaroslav Koma nadšený, že podepsal s Pardubicemi novou smlouvu. Jenže ještě než extraliga začala, odveleli ho do Litvínova.

V neděli se v dresu Chemiků poprvé podíval na pardubický led. Po zápase odpovídal před kabinou hostí novinářům, nicméně hrdě prohlašoval: "Miluji Pardubice!" Možná i proto mu litvínovští trenéři nedali v zápase s Východočechy příliš šancí.

Pardubice zvládly i duel s Litvínovem, Slavia do čela - čtěte ZDE 

Jaké to bylo přijet do Pardubic v dresu soupeře?
Na rozcvičce jsme měl trochu zvýšený puls. Ale měl jsem hrát celý zápas i přesilovky, ale nevím proč se to změnilo. V prví třetině jsem hrál jen tři střídání, až ve třetí části jsem se trochu dostal na led.

Nějaká zvýšená motivace byla?
Určitě. Lidé na vás pokřikují z hlediště, protože vás znají, máváte známým. Člověk to úplně jinak prožívá, už od rozbruslení. Nedá se to popsat slovy. Já Pardubice miluji. Byl jsem úplně šťastný, že jsem s nimi podepsal smlouvu Ale Litvínov beru jako plus. Hodně hraju, první či druhou lajnu, až na utkání v Třinci, kde se trochu promíchala sestava.

Jak vnímáte současné postavení Pardubic v tabulce?
Když si zapnu teletext a vidím, že Litvínov je devátý, říkám si, no mohlo to být lepší. Ale  když vidím Pardubice takhle dole, tak je to něco jiného, to prostě trochu bolí. Doufám, že se tu chlapcům bude i nadále dařit, že se zvednou.

Myslíte, že vás trenéři příliš nenasazovali právě proto, že jste smlouvou i srdcem spíše v Pardubicích?
Nevím, bylo to prostě rozhodnutí trenérů, přijal jsem to. Samozřejmě, že to zamrzí, chtěl jsem se v Pardubicích ukázat. To je hokejový život, když vám dá trenér šanci, tak tam jdete, když ne, tak ne. Nevěším hlavu, příště tu šanci třeba zase dostanu.

Diváky pobavil i zakopnutím

Bylo to poprvé, co jste hrál takto málo?
Jen v Třinci to bylo podobné. Chodil jsem pouze na přesilovky a oslabení. Je to těžké, nohy jsou ztuhlé, to se moc nedá.

Snažil jsem se dneska co nejvíc rozehřát. Když jsem šel po delší době na led, dokonce jsem zakopnul a spadnul na zem. Říkal jsem si, panečku, to bude teď reakce. Ale lidi křičeli mé jméno, také jim to asi přišlo také zábavné. Tak jsem je aspoň trochu pobavil i mimo hokej.

Myslíte, že z vás trenéři cítili až příliš velkou motivaci, takže vás raději nechali spíše sedět?
Nevím. Ale ty pocity se nedají potlačit. Cítím to trochu v srdci. Tedy ne trochu, trochu hodně

Bylo to stejné, i když jsme hráli doma v Litvínově s Pardubicemi. V den zápasu jsem byl strašně nepříjemný, podrážděný na lidi. Nedalo se se mnou vůbec komunikovat, ani telefonicky, ani esemeskami.

Dneska jsem byl také nervózní a nechtěl nic pokazit. Nechtěl jsem, aby si ani jeden trenér mohl říct, že ten kluk za to nestojí, aby tu vůbec byl. Chci se udržet v extralize a podávat co nejlepší výkony.

Šlégr a Reichel? To nejlepší, co mě mohlo potkat

Jak jste prožíval třetí třetinu, kdy jste se dostal více na led?
Dneska jsem měl největší štěstí na Jiřího Cetkovského. Střetnul jsem se s ním nejmíň desetkrát. 190 cm a 110 kilo proti mým 178 cm a 80 kilům, to byl  dost nerovný souboj.

Jaké je to sedět v kabině s takovými osobnostmi jako Jiří Šlégr nebo Robert Reichel?
Je to úžasné. V litvínovské kabině sedím hned vedle Jirky Šlégra. Dává mi hodně poučení do hokeje, je to pan hráč, má něco za sebou, dokáže poradit. Dělal jsme si z něj legraci, že si vyfotím ten jeho prsten z Nagana a budu ho ukazovat, že jsem ho viděl.

No a Albi, to je srdcař, doma, venku, všude chce vyhrávat, to se mi na něm líbí.

Když je potřeba, tak vás sevřou, ale vždy jen proto, abych hrál lépe, ne aby mě nějak zdeptali. Je to asi to nejlepší, co mě mohlo potkat. Ale i v pardubické kabině je hodně kluků, kteří mi velmi velmi pomohli.

Takže se díváte na litvínovské intermezzo přece jen pozitivně?
Ano, získal jsme nové impulsy, poučil se od nových hokejistů, poznal nové kamarády, takže ano.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy