Litvínov vyhrál i poslední zápas v základní skupině LM

6. 9. 2015 18:28
Hokejisté Litvínova zcela opanovali skupinu 6 Ligy mistrů, ztratil jen jediný bod.
Verva Litvínov v Lize mistrů 2015
Verva Litvínov v Lize mistrů 2015 | Foto: ČTK

Litvínov - Hokejisté Litvínova v Lize mistrů už s jistotou prvního místa v základní skupině F zdolali doma Blues Espoo 3:2 v prodloužení a vyhráli tak i čtvrtý zápas v soutěži. Český šampion dokázal otočit nepříznivý stav 1:2 a po 21 vteřinách nastavení rozhodl Viktor Hübl.

V úvodu měl šanci Hübl, pak se Litvínov ubránil při dvou oslabeních. Severočeši ve 14. minutě naopak přesilovku využili a dostali se do vedení. Na Martynkovu přihrávku si najel před branku zadák Pavlík a brankář Kähkönen kapituloval.

Gólman Janus šance hostů kryl a sedm sekund před pauzu neskončila gólem ani šance Estonce Robby, což si sudí ověřili u videorozhodčího. Espoo se dočkalo ve 24. minutě, kdy při Lukešově trestu využil početní výhodu Somervuori.

Vrátit vedení Litvínovu mohli Písařík, Gerhát a Hübl. V 49. minutě se ale radovali naopak hosté po Hirschovitsově přesné střele z pravé strany. Janus pak zlikvidoval Pakukkovu šanci a v 53. minutě vyrovnal po Pavelkově akci z mezikruží Gula. V nastavení se dostal po Lukešově přihrávce za beky Hübl a překonal Kähkönena blafákem do bekhendu.

Hokejová Liga mistrů - 6. kolo, skupina F:

HC Verva Litvínov - Blues Espoo 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Pavlík (Martynek, Trávníček), 53. Gula (T. Pavelka), 61. Hübl (Lukeš, Chaloupka) - 24. Somervuori (Makkonen, Hirschovits), 49. Hirschovits (Korhonen, Kuukka). Rozhodčí: Baluška (SR), Pešina - Ondráček, Frodl (všichni ČR). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 2092.

Sestava Litvínova: Janus - Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, T. Pavelka, Gula, Kokeš - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, M. Hořava - Písařík, Piroš, Šrámek - Smolka. Trenéři: Rulík a Weissmann.