Litvínov udržel nejproduktivnější hráče Lukeše a Hübla

ČTK ČTK
23. 4. 2013 15:50
Hokejový Litvínov udržel své největší hvězdy Františka Lukeše a Viktora Hübla
Lukeš s Hüblem letos dotáhli Litvínov až do sedmého čtvrtfinále s Plzní.
Lukeš s Hüblem letos dotáhli Litvínov až do sedmého čtvrtfinále s Plzní. | Foto: CPA

Litvínov - Hokejoví útočníci František Lukeš a Viktor Hübl budou i nadále hrát za extraligový Litvínov. Nejproduktivnější hráči týmu v letošní sezoně podepsali s klubem nové smlouvy. Lukeš se Litvínovu upsal na další dva roky, Hübl na tři.

"Jsou to klíčoví hráči týmu a rozhodně nebylo jednoduché se s nimi dohodnout. Oba podávali výborné výkony a byl o ně zájem i z jiných klubů," uvedl výkonný ředitel klubu Robert Kysela na dnešní tiskové konferenci. "Oba tady zahájili kariéru mezi seniory, myslím, že se tady cítí jako v domácím klubu. I proto nakonec přednost Litvínovu."

Čtyřiatřicetiletý Hübl odehrál za Litvínov včetně play off 57 zápasů s bilancí 24 branek a 40 asistencí. V základní části obsadil v produktivitě extraligy celkově druhé místo. O čtyři roky mladší Lukeš vstřelil v 57 duelech 29 gólů a přidal 29 asistencí.

I díky Hüblovi a Lukešovi patřili Severočeši mezi největší překvapení soutěže. V dlouhodobé části skončili šestí a ve čtvrtfinále play off vypadli v sedmi zápasech s mistrovskou Plzní.

Vedení litvínovského klubu aktuálně vedle podoby kádru pro příští sezonu řeší i rekonstrukci Zimního stadionu Ivana Hlinky, která už odstartovala. V první části dojde k výměně sedaček na obou tribunách a k dalším úpravám tribun. Předělány budou například i střídačky, které budou nově na druhé straně kluziště a budou splňovat pravidla mezinárodní federace.

"Začalo se bezprostředně po skončení sezony a momentálně probíhají demontážní práce. Celá rekonstrukce by měla skončit 31. srpna, což je nejzazší termín," uvedl Kysela. O rekonstrukci se ale stará město, které je majitelem stadionu.

Kysela si nepřipouští, že by se vše nestihlo včas. "Rozsah prací není až tak fatální. Zhotovitel vyhrál soutěž v prosinci nebo v lednu a měl dostatek času, aby se na vše připravil a objednal materiály," uvedl Kysela, podle nějž už by se v polovině srpna mohla začít připravovat ledová plocha. Nová sezona startuje začátkem září.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy