Litvínov udržel nejproduktivnější hráče Lukeše a Hübla

ČTK ČTK
23. 4. 2013 15:50
Hokejový Litvínov udržel své největší hvězdy Františka Lukeše a Viktora Hübla
Lukeš s Hüblem letos dotáhli Litvínov až do sedmého čtvrtfinále s Plzní.
Lukeš s Hüblem letos dotáhli Litvínov až do sedmého čtvrtfinále s Plzní. | Foto: CPA

Litvínov - Hokejoví útočníci František Lukeš a Viktor Hübl budou i nadále hrát za extraligový Litvínov. Nejproduktivnější hráči týmu v letošní sezoně podepsali s klubem nové smlouvy. Lukeš se Litvínovu upsal na další dva roky, Hübl na tři.

"Jsou to klíčoví hráči týmu a rozhodně nebylo jednoduché se s nimi dohodnout. Oba podávali výborné výkony a byl o ně zájem i z jiných klubů," uvedl výkonný ředitel klubu Robert Kysela na dnešní tiskové konferenci. "Oba tady zahájili kariéru mezi seniory, myslím, že se tady cítí jako v domácím klubu. I proto nakonec přednost Litvínovu."

Čtyřiatřicetiletý Hübl odehrál za Litvínov včetně play off 57 zápasů s bilancí 24 branek a 40 asistencí. V základní části obsadil v produktivitě extraligy celkově druhé místo. O čtyři roky mladší Lukeš vstřelil v 57 duelech 29 gólů a přidal 29 asistencí.

I díky Hüblovi a Lukešovi patřili Severočeši mezi největší překvapení soutěže. V dlouhodobé části skončili šestí a ve čtvrtfinále play off vypadli v sedmi zápasech s mistrovskou Plzní.

Vedení litvínovského klubu aktuálně vedle podoby kádru pro příští sezonu řeší i rekonstrukci Zimního stadionu Ivana Hlinky, která už odstartovala. V první části dojde k výměně sedaček na obou tribunách a k dalším úpravám tribun. Předělány budou například i střídačky, které budou nově na druhé straně kluziště a budou splňovat pravidla mezinárodní federace.

"Začalo se bezprostředně po skončení sezony a momentálně probíhají demontážní práce. Celá rekonstrukce by měla skončit 31. srpna, což je nejzazší termín," uvedl Kysela. O rekonstrukci se ale stará město, které je majitelem stadionu.

Kysela si nepřipouští, že by se vše nestihlo včas. "Rozsah prací není až tak fatální. Zhotovitel vyhrál soutěž v prosinci nebo v lednu a měl dostatek času, aby se na vše připravil a objednal materiály," uvedl Kysela, podle nějž už by se v polovině srpna mohla začít připravovat ledová plocha. Nová sezona startuje začátkem září.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 8 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

Další zprávy