Třinec uspěl v Litvínově, Hübl při jubileu prohru neodvrátil

20. 1. 2021 20:13
Hokejisté druhého Třince vyhráli v dohrávce 37. kola extraligy na ledě dvanáctého Litvínova 2:1 a po třetím vítězství za sebou se přiblížili vedoucí Spartě na rozdíl tří bodů.
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski | Foto: ČTK

Navíc mají Oceláři oproti Pražanům dva zápasy k dobru. Dvaačtyřicetiletý litvínovský útočník Viktor Hübl nastoupil k jubilejnímu 1200. utkání v nejvyšší soutěži - tuto hranici pokořil jako třetí v historii po obráncích Petru Kadlecovi (1250 utkání) a Františku Ptáčkovi (1210). Připsal si asistenci, ale prohře domácího týmu nezabránil.

"Je to další nějaký milník. Moc to neřeším, ani jsem o tom nějak moc nevěděl. Až kluci mi to tady říkali před zápasem, takže jo, dobrý. Neřeším to a nepočítám to. Až skončím, tak si to můžeme spočítat, kolik to bylo. Furt je to jenom číslo," uvedl Hübl, která sehrál zároveň 900. duel za Litvínov.

V úvodu se hrálo bez větších šancí, které přinesla až přesilová hra při vyloučení Růžičky a domácí ho potrestali. Nejdříve Štěpánkovi pomohla horní tyč po střele obránce Balinskise a puk těšně za brankovou čáru dostal až v čase 7:38 Lukeš tečí Pospíšilovy přihrávky. Na potvrzení si ale musel počkat až do přerušení hry od videorozhodčího. Domácí byli i nadále aktivnější, ale svou převahu nezužitkovali. Na druhé straně mohl vyrovnat Kanaďan Leier.

Druhá třetina patřila Ocelářům. Po šancích Hrehorčáka a Draveckého se Slezané radovali ve 29. minutě po bleskovém využití přesilové hry při Šcotkově vyloučení už po dvou sekundách. Vhazování v levém kruhu Vrána vyhrál tak, že se Marcinko dostal sám před Zajíčka, přehodil si puk z bekhendu na forhend a překonal devatenáctiletého gólmana, který dostal teprve podruhé v sezoně šanci od začátku.

"Bylo to tam vyloženě o štěstí, při buly jsme oba bouchli do puku a ono se to odrazilo Tomášovi (Marcinkovi) do jízdy. To se tak někdy stává a Tomáš to vyřešil skvěle," komentoval Petr Vrána gól na 1:1.

Třetí přesilovka zápasu po špatném střídání Třince už zůstala nevyužita. V 37. minutě otočil stav tečí střely Mariana Adámka od modré čáry kapitán Ocelářů Vrána, který si připsal 10. gól v sezoně a 99. trefu v extralize. Zároveň ukončil třináctizápasový gólový půst. "Samozřejmě člověk je rád, ale když se vyhrává, tak na to nemyslí. Dneska to bylo trochu se štěstím a kluci odvedli dobrou práci. Jen jsem se postavil na místo a ztečoval jsem to. Jsem za to rád, ale hlavně mě těší, že jsme v Litvínově urvali body," podotkl Vrána.

Před druhou pauzou ještě nebezpečně pálil hostující bek Jaroměřský. Zvýšit vedení Třince mohl na začátku třetí třetiny Kundrátek a další možnost měl Leier. Oceláři k pojištění náskoku nevyužili ani Pospíšilovo vyloučení, ale do velkých šancí domácí nepouštěli a těsný náskok uhájili i v závěrečné power play.

Těsné prohře nezabránil 22 úspěšnými zákroky ani ve svém čtvrtém extraligovém utkání talent Zajíček. "Zápas jsem si užil a jsem rád, že jsem dostal prostor. Jen je škoda, že je to pořád bez diváků. Nejtěžší pro mě bylo, že toho na mě ze začátku moc neletělo. Se svým výkonem jsem spokojený, škoda, že jsme se víc netlačili do brány, určitě by nám tam taky ještě něco spadlo," prohlásil Zajíček.

Dohrávka 37. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. F. Lukeš (Pospíšil, V. Hübl) - 29. Marcinko (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Adámek, Rodewald). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Kis, Šimánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy:

Litvínov: Zajíček - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich, D. Zeman - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Petružálek, Žejdl, M. Látal - Helt, Jícha, Zygmunt. Trenér: Országh.

Třinec: Štěpánek - M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, M. Kovařčík, Leier - Dravecký, Marcinko, Hrehorčák - Kurovský, Rodewald, Kofroň. Trenér: Varaďa.

1. Sparta Praha 35 21 1 5 8 132:80 70
2. Třinec 33 18 4 5 6 113:83 67
3. Mladá Boleslav 34 16 5 5 8 111:81 63
4. Liberec 34 16 4 4 10 102:79 60
5. Plzeň 34 15 4 6 9 109:86 59
6. Hradec Králové 34 17 3 2 12 95:80 59