Litvínov touží po velké posile. Najde ale Kaberle motivaci?

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 3. 2015 9:43
Obránce Tomáš Kaberle, který ve středu s Kladnem vypadl z play off první ligy, má v Litvínově vyřízené střídavé starty a může Vervě pomoct v boji o mistrovský titul. Záleží jen na jeho rozhodnutí.
Tomáš Kaberle v reprezentačním dresu. Loni za českou reprezentaci odehrál osmnáct zápasů, reprezentoval i na olympiádě v Soči.
Tomáš Kaberle v reprezentačním dresu. Loni za českou reprezentaci odehrál osmnáct zápasů, reprezentoval i na olympiádě v Soči. | Foto: CPA Eduard Erben

Litvínov - Hokejisté Litvínova ještě neznají svého čtvrtfinálového soupeře do play off, před vyřazovacími boji ale i tak mohou výrazně posílit a zvýšit své šance na první titul v historii klubu. Za Vervu by totiž v play off mohl nastoupit obránce Tomáš Kaberle.

Klub o tom s Kladnem, za které účastník olympiády v Soči letos nastupoval, začne v nejbližších hodinách jednat. Klíčové bude v tomto případě ale především rozhodnutí samotného hráče, hokejového reprezentanta.

Klíčová otázka: Má Kaberle motivaci?

"Budeme s ním dneska jednat, právě jedu na stadion a budeme se o tom bavit i s trenéry," potvrdil deníku Aktuálně.cz manažer Vervy Robert Kysela s tím, že definitivně jasno by mělo být v pondělí.

"Je ale jasné, že záležet bude především na něm. Hráč, který má přijít jako posila, musí mít motivaci. Když jsme s Kladnem v průběhu sezony střídavé starty vyřizovali, Kaberle o tom věděl a říkal, že ho tam můžeme napsat, a té myšlence se nebránil. Teď je ale možné, že na Kladně po vyřazení panuje zklamání a frustrace, tak uvidíme," dodal Kysela.

Kaberle se na podzim marně pokoušel prosadit v kádrech New Jersey Devils a New York Rangers v NHL (v Rangers si vybojoval pouze dvoucestnou smlouvu v AHL, kterou odmítl), a tak na konec sezony zamířil do mateřského klubu bojovat o extraligu. To se nepovedlo, protože Rytíři vypadli už ve čtvrtfinále s Jihlavou, a baráž si tak nezahrají.

Kladnu teď končí sezona, jenže řada hráčů má vyřízené střídavé starty do jiných extraligových klubů. Jedním z nich je i Tomáš Kaberle, který na základě této dohody může kdykoliv obléct žlutočerný dres Litvínova.

Tým funguje. Je dobré do něj zasahovat?

Kyselu myšlenka sedmatřicetiletého hráče v obraně Vervy láká. Kaberle by Litvínovu, který v základní části překvapil druhým místem, mohl hodně pomoct. Zejména svými zkušenostmi, ale vyniká také v rozehrávce a v přesilových hrách.

Na druhou stranu Litvínov zvažuje i druhou věc: Zda je dobré do úspěšného týmu, který během celé sezony neměl problémy, příchodem takového hokejisty takto výrazně zasahovat.

V play off Tomáš Kaberle odehrál za Kladno všech sedm zápasů s Jihlavou, dal jeden gól a přidal osm asistencí. Výbornou formu měl i během základní části, i tam si držel průměr více než bodu na zápas. Kaberle stihl v dlouhodobé sezoně 24 utkání, dal pět branek a k nim přidal jednadvacet nahrávek.

"Je to zkušený hráč a hlavně v těch zápasech play off to dokázal. Na druhou stranu naše mužstvo funguje, takže asi není dobré do něj jen tak zasahovat. Tomáše na střídavé starty máme napsaného, ale musíme to ještě s trenéry i s ním probrat. Když přijde, bude to pro nás dobře. Když řekne, že nechce přijít, budeme to hrát bez něj. Jasno bude v pondělí. Buď se objeví na tréninku, nebo ne," řekl Kysela.

Posilovat na Kladně může i Sparta

Podobně se již vyjádřil i trenér Vervy Radim Rulík na klubovém webu. "Je to citlivá otázka. Rozhodneme se po víkendu, záležet bude i na dalších okolnostech, zda vůbec někoho oslovíme, nebo ne. Počítáme s tím, že play off budou hrát hlavně hráči našeho základního kádru," řekl.

Litvínov totiž může vedle Kaberleho využít na střídavé starty z Kladna ještě útočníky Miloslava Hořavu a Jana Eberleho.

Na Kladně může do rezerv v případě nutnosti sáhnout během play off i Sparta, která má možnost využít služeb Jana Hlaváče, Michala Dragouna, Davida Růžičky či Petra Tenkráta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy