Litvínov těsně porazil Kometu a v semifinále se ujal vedení

26. 3. 2015 21:08
Hokejisté Litvínova porazili v prvním semifinálovém utkání play off extraligy Kometu Brno 3:2.
Radost Litvínova
Radost Litvínova | Foto: Tomáš Liška

Litvínov- Hokejisté Litvínova porazili v prvním semifinálovém utkání play off extraligy Kometu Brno 3:2. Na výhře se góly podíleli Michal Trávníček, Robin Hanzl a Rostislav Martynek, za hosty snižovali Jan Káňa a Jozef Kováčik. Série hraná na čtyři vítězství pokračuje opět na Stadionu Ivana Hlinky v pátek.

Domácím vyšel ideálně vstup do zápasu. Již po 38 sekundách byl vyloučen Ptáček, který nastoupil k 1200. utkání v extralize, a Litvínov se rychle dostal do vedení. Pavlíkovu střelu tečoval Trávníček a brankář Čiliak nestihl ani zareagovat.

Vzápětí byl vyloučen Ton, Jánský však v dobré šanci druhý gól nepřidal. Již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě trefil Piroš tyč. Kometa se v útoku osmělila v 7. minutě, Kubošova střela však skončila na boční síti. Následně si hosté zahráli tři přesilové hry za sebou, vyrovnat se jim nepodařilo. Nejblíže k tomu měl Kováčik, který zamířil do tyče.

Litvínov měl mnohem lepší produktivitu. Petružálkovu střelu Čiliak jen vyrazil a Hanzl pohotově dorážel - 2:0. A mohlo být pro Kometu i hůře. Jánského nájezd však Čiliak zlikvidoval, následně předvedl skvělý zákrok proti Hüblovi a v posledních sekundách přestřelil osamocený Hanzl.

Na začátku druhé části domácí nevyužili přesilovou hru a aktivitu začali přebírat hosté. Kometa zlepšila pohyb a výsledkem bylo snížení, o které se po forčekingu v útočném pásmu postaral Káňa. Stejný hráč mohl vyrovnat, Francouz však jeho střelu ve 35. minutě vyrazil.

Ve 44. minutě se k Severočechům přiklonilo štěstí. Martynek nahodil puk před branku a Hanzlík jej tečoval mimo dosah Čiliaka. Litvínov získal zpět dvoubrankové vedení, což byl rozhodující moment. Domácí již první bod uhájili, i když v 57. minutě ještě jednou inkasovali.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (F. Pavlík, T. Pavelka), 15. R. Hanzl (Petružálek, Ručinský), 44. Martynek - 26. J. Káňa II (L. Čermák), 57. Kováčik (Ptáček, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 5811. Stav série: 1:0.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Gula, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík. Trenér: Rulík.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kováčik, Hájek, Hanzlík, Kuboš, Malec - Vondráček, L. Čermák, J. Káňa II - Ton, Ostřížek, J. Hruška - Mrázek, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.