Litvínov měl ve Vídni štěstí. Gólmana trefoval puk, ani nevěděl jak

Lukáš Caha Lukáš Caha
23. 9. 2015 10:05
Ze čtyř utkání vyhrál Litvínov v české extralize pouze jedno. Naopak v hokejové Lize mistrů ještě ani jednou neklopýtl a je blízko postupu mezi nejlepších šestnáct klubů Evropy. V úterý se štěstím porazil účastníka mezinárodní EBEL ligy z Vídně.
Litvínovští hokejisté prodloužili sérii výher v Lize mistrů a k postupu do osmifinále jim stačí remíza doma s Vídní. | Foto: Lukáš Caha

Vídeň - V tuzemské nejvyšší soutěži se úřadujícímu mistru zatím příliš nedaří, ale v Lize mistrů Litvínov ještě ani jednou neprohrál. V prvním utkání play off zdolal rakouskou Vídeň poměrem 4:3.

První třetina byla v režii Vervy, která skórovala hned čtyřikrát. To domácí Capitals se zmohli na jediný gól, a do druhého dějství tak vstupovali s tříbrankovým mankem.

"Na začátku nám to tam napadalo. Ale celkově ten výkon z naší strany nebyl špatný na to, že jsme byli venku. Oni museli hrát, protože pak pojedou k nám,“ řekl po utkání třiadvacetiletý gólman Michael Petrásek.

Loňský vicemistr mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy, v níž působí z českých klubů Znojmo, však zbraně nesložil a čím dál více se dostával do útočného pásma. To přineslo kýžené ovoce a Vídeň dotáhla na rozdíl jediné branky.

Litvínovský Petrásek měl s domácími střelci plné ruce práce. Za celý zápas musel lapit osmačtyřicet střel na rozdíl od vídeňského dua Kickert – Zopf. Ti si dohromady přičetli pouhých dvacet zákroků.

"Zachytal jsem si hodně a měl jsem konečně taky trochu štěstí. Kolikrát mě ten puk trefil, ani jsem nevěděl jak,“ přiznává odchovanec prvoligového Ústí nad Labem, který stále čeká na svůj první start v extralize.

Festival neproměněných šancí

Ve třetí třetině se Litvínov dostával často pod tlak. Petrásek musel zneškodnit přečíslení i několik slibných dorážek zblízka. "Mají v týmu spoustu Kanaďanů a ti hrají všechno na branku. Snaží se to tam jednoduše domlátit,“ všiml si.

Čtvrtý vyrovnávací gól však již domácí nevsítili a z ledu odcházeli jako poražený celek. To i přes to, že po většinu utkání udávali tempo oni.

"Spálili jsme tolik vyložených šancí. Po vyrovnané první třetině jsme ve zbytku utkání na ledě dominovali," nechal se po šedesáti minutách slyšet asistent trenéra Vídně Rick Nasheim. "Měli jsme vyhrát."

Odveta je na programu 6. října na severu Čech. Litvínovu stačí remíza k postupu do osmifinále Ligy mistrů.

Formu z evropské scény budou chtít svěřenci trenéra Radima Rulíka přenést i do extraligových zápasů. V pátek zajíždějí k pátému kolu do Plzně, kde mohou přetrhnout šňůru tří proher v řadě a odlepit se tak od spodku tabulky.

"Psychicky by nás to vítězství ve Vídni mohlo nakopnout. Viděli jsme, že taky můžeme vyhrát a nemusíme stále prohrávat,“ usmívá se Petrásek.