Liga mistrů: Magnitogorsk zachraňovali Marek s Rolinkem

Jiří Šidliák, sid
21. 1. 2009 20:11
Metallurg Magnitogorsk - Curych Lions 2:2
Curych zahájil finále výborně, na výhru to ale nakonec nestačilo.
Curych zahájil finále výborně, na výhru to ale nakonec nestačilo. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Magnitogorsk - Už ke svému finále dospěl premiérový ročník Ligy mistrů. Po prvním zápase o titul mohou být spokojenější hokejisté Curychu, kterým se podařilo remizovat v Magnitogorsku a v odvetě budou být příští týden výhodu domácího prostředí.

Mohli na tom ale být ještě lépe. Ještě devět minut před koncem středečního utkání vedli v Rusku o dvě branky, nakonec se však museli spokojit s remízou.

O vyrovnání domácího celku se velkou měrou zasloužili i čeští hokejisté. Nejdřívě se na trefě Aťjušova podílel asistencí Jan Marek, v 60. minutě pak srovnal stav Tomáš Rolinek.

Finále jsme sledovali ON-LINE

Zápas rozehráli pod taktovkou českých rozhodčích Husičky a Šindlera lépe přemožitelé Slavie ze základní skupiny a už po deseti minutách hry šel Curych zásluhou Trudela do vedení.

O chvíli později navíc zvýšil na rozdíl dvou branek Wichser a s Magnitogorskem to vypadalo nedobře.

Domácím se nedařila střelba a když už se ve druhé třetině trefil Platonov, gól nebyl pro ofsajd uznán.

Závěr ovládli Češi

Poprvé se tak vyprodaná hala mohla doopravdy radovat az v 51. minutě, kdy přihrávku Marka využil Aťjušov a vrátil Magnitogorsk do zápasu.

Domácí tlačili, vyrovnávací gól ale ne a ne vstřelit. Když už se zdálo, že budou muset sáhnout k powerplay, dostal se k puku Rolinek a propálil brankáře Sulandera.

Magnitorosk mohl dokonce vyhrát. Kratinkou přesilovku při vyloučení Segera už však využít nedokázal.

Po prvním zápase tak mají k premiérovému titulu z hokejové Ligy mistrů oba celky stejně daleko. Výhodu domácího prostředí ale bude mít za týden Curych.

Kdo v odvetě zvítězí, bude se radovat i z celkového triumfu. Pokud by duel skončil znovu remízou, rozhodovalo by se v samostaných nájezdech.

Výsledek:
Metallurg Magnitogorsk - Curych Lions 2:2 (0:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
52. Aťjušov (Marek), 60. Rolinek (Varlamov) - 10. Trudel (Schelling), 13. Wichser (Sejna, Gardner). Rozhodčí: Minář, Husička - Blümel, Pouzar (všichni ČR). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7700.
Magnitogorsk: Proskurjakov - Aťjušov, Varlamov, Malenkych, Birjukov, Bulin, Selujanov, Ibragimov, Chabarov - Kudrna, Marek, Rolinek - Platonov, Kajgorodov, Mirnov - Chlystov, Zavaruchin, Čistov - Puškarev, Jermolajev, Fjodorov. Trenér: Valerij Bělousov.
Curych: Sulander - Blindenbacher, Suchý, Seger, Schnyder, Geering, Schelling, Cadonau, Gloor - Sejna, Gardner, Wichser - Pittis, Trudel, Down - Monnet, Alston, Bastl - Grauwiler, Krutov, Kamber. Trenér: Sean Simpson.