Liberec se v semifinálové sérii proti Mladé Boleslavi ujímá vedení díky přesilovkám

Střelec druhé branky domácích Jan Výtisk.
Do Liberce přijel i početný kotel hostujících fanoušků. Vždyť po dálnici je to z Mladé Boleslavi pod Ještěd necelou třičtvrtěhodinu.
V první části se hrál úporné hokej s minimem střel. Což k ani jednomu z ofenzivně laděných týmů příliš nesedělo.
Z první branky v utkání se na začátku druhé třetiny radovali hosté. V přesilovce se prosadil Richard Jarůšek, jenž se po střele Matěje Stříteského od modré čáry nejlépe zorientoval na brankovišti.
Liberečtí zareagovali okamžitě. Po 72 vteřinách vyrovnal rovněž z přesilovky Michal Bulíř.
Aktualizováno 31. 3. 2016 21:24
Lídr po základní části z Liberce se v semifinálové sérii proti Mladé Boleslavi ujímá vedení. Bílí Tygři se dnes na domácím ledě poradili s Boleslaví 4:3.

Liberec - Domácí Bílí Tygři porazili v prvním zápase semifinále play off Tipsport extraligy Mladou Boleslav 4:3. A v sérii se tak Liberec ujal vedení 1:0. Druhý duel série hrané na čtyři vítězné zápase se uskuteční v pátek od 17:20 opět v Liberci.

Vítězný gól zaznamenal při dvojnásobné přesilové hře Branko Radivojevič. První branku v play off zaznamenal kapitán a sváteční střelec Liberce Jan Výtisk.

Branky padaly až po první přestávce

V úvodním dějství kralovala před vyprodanou Home Credit Arénou defenziva a šance chyběly. Mladoboleslavského gólmana prověřil ve čtvrté minutě z úhlu Bulíř a vzápětí střelou přes beka Bakoš. Největší vzruch tak vyvolala v polovině úvodního dějství potyčka Šimka s Rýglem v brankovišti hostů. Středočeši se také snažili útočit, ale Lašáka rovněž ohrožovali jen z bezpečné vzdálenosti.

Další možnost k ohrožení branky dala domácím zbytečná zadovka Trončinského na obranné modré čáře, ale Bulíř byl z lepší střelecké pozice vytlačen a Rittich zasáhl. První velkou možnost měl až 16 sekund před koncem první třetiny Radivojevič, ale jeho zakončení po úniku mladoboleslavský gólman vytěsnil.

Hned po 33 vteřinách druhé části šel pykat domácí Ševc a Mladá Boleslav ve vůbec první přesilovce v zápase otevřela skóre. Po nahození Stříteského od modré čáry dorazil puk z předbrankového prostoru Jarůšek. Za minutu putoval na trestnou lavici na druhé straně Stříteský a Liberci stačilo k využití početní výhody 12 vteřin. Bulíř se trefil z pravého kruhu, když využil clony Valského před Rittichem.

Odpovědět se snažil Hyka, Rittichovi zase pomohla po Mojžíšově bombě ve 27. minutě tyč. Hosté se ubránili při vyloučení Klepiše, který pak ve 34. minutě uvolnil Látala, ale stav se nezměnil.

Nebezpečných situací na obou stranách přibylo. Lašák vyrazil puk při Jarůškově šanci a ve 39. minutě se radovali domácí z obratu. Tečovaný pokus libereckého kapitána Výtiska od modré čáry zapadl k levé tyči bezmocného Ritticha.

Utkání rozhodly přesilovky

V úvodu třetí třetiny měl možnost na vyrovnání Pacovský, pak hrozil Liberec. U levé tyče nepřekonal Ritticha Bulíř, vedle skončila Vampolova teč a potom pálil opět Bulíř. Při Vampolově vyloučení si hosté šance nevytvořili a Lašák měl problémy jen s Musilovým pokusem z úhlu.

V polovině závěrečného dějství byl přes protesty hostů vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí na dvě plus dvě minuty Pacovský a po nešťastném vyhození puku do hlediště k němu vzápětí přisedl Lenc. Po 33 vteřinách se trefil v přesilovce pěti proti třem znovu díky dobré cloně spoluhráče Birner a za další 29 sekund pokračující stejnou výhodu zužitkoval i Radivojevič také ránou přes stínícího Krenželoka.

Liberec v závěru dokráčel k jedenácté výhře v řadě, přestože v 58. minutě ještě v přesilovce zkorigoval stav Klepiš a ještě devět vteřin před koncem ve výhodě pěti proti třem i Pacovský.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 23. Bulíř (Šimek, Radivojevič), 39. Výtisk (Lakatoš), 52. Birner (Radivojevič), 53. Radivojevič (Birner) - 22. Jarůšek (Stříteský, L. Pabiška), 58. Klepiš (Trončinský, Bárta), 60. Pacovský (Klimenta, Urban). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:3. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk - Bakoš, Vampola, Radivojevič - Řepík, Bulíř, Birner - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, Jonák. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar, Ovčačík - Klimenta, Klepiš, Lenc - Pacovský, Urban, M. Látal - Hyka, Musil, Bárta - Jarůšek, L. Pabiška, Ďurač. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.