Liberec prohrál a vede už jen o bod

ČTK, SportPlus
27. 12. 2006 21:22
Praha - Hokejisté Liberce prohráli v 35. kole extraligy doma s Pardubice 2:3 a vedou tak soutěž už jen o bod. UVNITŘ: GALERIE

Druhé České Budějovice totiž doma zdolaly náporem v samém závěru utkání Vítkoivce 4:2. Hráči Plzně nedokázali na Spartě vsítit ani branku a z Prahy si odvezli porážku 0:3. Stejně se vedlo Zlínu v Karlových Varech, ten však dostal čtyřgólovoý příděl.

V boji o postup do play off si polepšila Slavia, mezi desátým Znojmem a jedenáctým Kladnem je nyní čtyřbodová mezera.

Vsetín - Litvínov 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Posledního Vsetín zaznamenal už desátou porážku za sebou. Litvínov naopak po čtyřech porážkách ve středu opět poznal chuť vítězství a pomohly mu k tomu i čtyři trefy v přesilových hrách.

Po úvodním oťukávání se do první vážnější šance dostali Valaši, ovšem v závaru se Stantienovi nepodařilo překonat ležícího Hübla. Nevýrazní hosté sice měli optickou převahu, ale do vyložené šance se stěží dostávali. Proto jejich vedení přišlo nečekaně. Prorok z těžkého úhlu vystřelil a nachytal domácího gólmana Štefla, jemuž puk prošel mezi betony.

Šťastná branka dala hostům křídla. Přidali na rychlosti, která dělala Vsetínu velké problémy. Další velkou příležitost navýšit vedení měli Severočeši ve 25. minutě, kdy hráli více než půl minuty přesilovou hru pět na tři.

Několikrát puk poskakoval na brankovišti, ale Štefl ještě byl v pravou chvíli na místě. Úspěšný byl rovněž při nájezdech Bendy, Proroka a Jánského, na druhé straně zahrozil pouze Dubec, který se z úhlu dostal až před Hübla, ovšem puk nedokázal protlačit za jeho záda.

dUklidňující druhou trefu se podařilo Severočechům vstřelit ve 36. minutě, kdy sice Štefl ještě dokázal zblokovat tvrdou ránu Bendy, ovšem na rychlou dorážku Brandy už neměl. Definitivní pojistku Litvínov získal ještě před druhým odchodem do šaten. Devět vteřin před sirénou v přesilové hře mířil opět přesně Branda.

Domácím se sice v polovině poslední třetiny podařilo po 113 minutách čekání na gól na vlastním ledě Sakrajdou snížit na rozdíl dvou branek. Ovšem jejich naděje na možné zdramatizování zápasu neměla dlouhého trvání.

Za dvě minuty totiž hosté využili díky Reichlovi další přesilovou hru. O definitivní podobě výsledku se postarali hosté v dalších dvou početních výhodách, kdy přesně mířil opět Reichel a na konec ještě Jenáček.

Výsledek:
Vsetínská hokejová - Chemopetrol Litvínov 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
51. Sakrajda (Näätänen) - 19. Prorok (Kopecký), 36. Branda (Benda), 40. Branda (Lukeš), 53. Reichel (Šlégr), 57. Reichel (Benda), 57. Jenáček (Lukeš). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 11:7, navíc Rob (Vsetín) 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 2615.
Vsetín: Štefl - Šmach, Bobček, Kučný, Galvinš, Horák, Mocek - Dubec, Stantien, Rob - Näätänen, Berzinš, R. Hubáček - Davídek, Sakrajda, L. Duba - Navrátil (41. Hrňa), Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, L. Poživil, Skuhrovec, Morava - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Benda, Branda, Trávníček - Rindoš, Lukeš, Bednařík - Prorok, Kopecký, Jánský. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.

Třinec - Kladno 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Kladno dlouho drželo šanci na bodový zisk, ale nakonec odešlo poražené. Třinec je zlomil dvěma góly v závěrečných šesti minutách, na které už protivník nedokázal zareagovat. O výhře rozhodl v 54. minutě z přesilovky Lubomír Korhoň, těsně předtím domácí kapitán Jan Peterek spálil trestné střílení.

Koluszův faul z patnácté sekundy utkání posadil Kladenské do sedla. Ti ve své první přesilovce nebezpečně kombinovali v útočném pásmu, ale nezdařilejší spolupráci Paterovy eskadry zakončil Procházka špatně umístěnou ranou doprostřed branky.

Hlavně díky lepšímu bruslení však hosté i po nevyužité přesile vypadali živěji. Vidět byla první řada; když se Patera a spol. dostali na led, domácím byli pod tlakem.

Třinec se připomenul až v Štefankovou akcí z deváté minuty, ale vedle ukázkového zpracování kotouče ze vzduchu bylo nejpodstatnějším výsledkem jeho ataku zranění gólmana Orcta, kterého museli spoluhráči odvést na střídačku.

Náhradník Lev sice hned musel řešit závar v brankovišti, ovšem skóre se změnilo na protější straně, když do Vojtkovy sítě pronikla Zemanova rána od modré čáry. Domácí se až pak zmátořili, v závěru úvodní části soupeře přitlačili, ale v koncovce se jim nevedlo.

Oceláři však ve zlepšeném výkonu vydrželi i do druhé třetiny a převahu dokázal zúročit Hašek, který svým typickým způsobem zblízka protlačil puk po ledě za čáru.

Kladno se jen obtížně vymykalo z třineckého područí. Od chvíle, kdy se Oceláři vyrovnali soupeři v pohybu a agresivitě, získali zjevně navrch. Špatná koncovka devalvovala jejich úsilí.

Martynkovu střelu vytlačil Lev, hostující gólman potom zaváhal za brankou s rozehrávkou, ale Polanský trefil jen boční síťku opuštěné svatyně. Neprosadil se ani Peterek, který ve vlastním oslabení ukličkoval trojici protihráčů, ale v pádu už nebyl s to přehodit položeného brankáře.

Drama vrcholilo v třetím dějství. Domácí se přece jen dostali do vedení, když Polanský se vrhl po vyražené ráně Korhoně a akrobaticky skóroval. Následně mohl v oslabení rozhodnout Martynek, ale poté, co se vyhnul vyjíždějícímu Lvovi, minul prázdnou branku a Peterek zahodil i trestné střílení za hození gólmanovy hole.

Zaváhání bylo pro Oceláře o to bolestnější, že Ševc v 51. minutě prudkou střelou zápěstím z přesilovky vyrovnal. Nakonec však Středočeši vyšli stejně naprázdno: v početní výhodě se prosadili i domácí a Korhoň pro Třinec vystřelil tři body, které v závěrečné power play pojistil Frolo.

Výsledek:
Oceláři Třinec - Rabat Kladno 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
23. Hašek (Skořepa), 47. Polanský (Korhoň), 54. Korhoň (Polanský), 60. Frolo - 11. Zeman (Bělohlav), 51. Ševc (Patera). Rozhodčí: Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 3525.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Hašek, Steber, J. Daneček ml. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Kladno: Orct (9. Lev) - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, Hájek - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - Diviš, Kuchler, Bělohlav - Jaroš, Čurilla, Hluchý. Trenéři: Müller a Kasík.

České Budějovice - Vítkovice 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Hráči Českých Budějovic si vylepšili pozici na druhém místě tabulky a zvítězili v pátém z posledních šesti utkání.

Jihočechům bez útočného tria Veselý, Nedorost, Brabenec chyběla úderná síla a téměř dvě třetiny jim trvalo, než se dokázali střelecky prosadit. Úvodní třetina probíhala podle hesla nedáš, dostaneš. Domácí tým měl převahu, ale do vedení šli hosté. Přitom již ve druhé minutě se dostali do slibných šancí Jihočeši. Šimánek ale pálil vedle a Kotrlu fauloval v šanci Procházka.

Při vyloučení vítkovických Tomáška a Kropáče pak hráli domácí 52 vteřin v pěti proti třem, ale jejich zámek před Pincem byl příliš statický. Jedinou velkou šanci ve dvojnásobné převaze měl Hübl, ale zblízka přestřelil.

V 15. minutě rtuťovitý Hřebejk prokličkoval středem kluziště k vítkovické svatyni, Pince však nepřekonal. Naopak Moravané potrestali Vakovo vyloučení, když Irgl v pádu za brankou naservíroval puk Burgrovi a ten bekhendem překonal Cháberu. Šanci na vyrovnání měl Sailer a potom měli domácí štěstí, když z protiútoku při vlastním oslabení nastřelil Burger tyč.

Do druhého dějství vstoupili vítkovičtí povzbuzení vedoucím gólem a jejich další příležitosti přibývaly jako na běžícím pásu. Do Cháberových betonů pálil zblízka Köhler a od modré čáry Jasečko, potom se dvakrát po sobě snažil prosadit Tomášek.

Střelu zápěstím volili Irgl a po něm Krenželok. Domácí se v trochu nečekané letargie probrali až po dobrých 15 minutách, kdy Pince ohrozil Hübl, vystřelil však z velkého úhlu.

Potom dobře zapracoval za vítkovickou svatyní silově vybavený Vak. Uviděl najíždějícího Šimánka, ten ještě posunul nabruslenému Vydarenému a po střele zblízka bylo srovnáno. Ve 44. minutě se znovu prosadil střelec večera, domácí obránce Vydarený.

Po signalizovaném trestu pro Vítkovice zatáhl puk po pravém křídle Šimánek, vedle něj sprintující Vak zaclonil bránícího hráče hostí a Vydarený na levé straně měl dostatek prostoru, aby převzal přihrávku a umístil kotouč podél tyčky za Pincova záda.

O čtyři minuty později se prosadil po samostatné akci budějovický Hübl, jenž přejel modrou čáru a střelou zápěstím zaznamenal svůj 20. gól v sezoně. Rychlý protiútok ale vrátil hosty do zápasu. Na obránce Kutláka najížděli dva útočníci a Weissmann zakončil přesným zásahem pod horní tyč.

Necelé dvě minuty před sirénou se vyznamenali oba brankáři. Nejprve Pinc zlikvidoval Šimánkův blafák, z protiútoku jel sám na Cháberu Burger, ale také neuspěl. Při power play Vítkovic pečetil výsledek do prázdné branky bojovník Hudec.

Výsledek:
Mountfield České Budějovice - Vítkovice Steel 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
36. Vydarený (Šimánek), 44. Vydarený (Šimánek), 48. V. Hübl, 59. M. Hudec (Sailer) - 17. Burger (Irgl), 54. Weissmann (Ovčačík). Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8, navíc Pinc (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Mucha, Kutlák, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Sailer - Kotrla, Vak, Šimánek - L. Květoň, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Gulaši, Jurečka, Ovčačík, Jasečko, S. Hudec - Irgl, Burger, P. Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Weissmann, Tomášek, Krenželok - Hamrák, Maliník, Klimek. Trenéři: Fryčer a Bolek.

Karlovy Vary - Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Karlovy Vary vyhrály před vlastním publikem už poosmé za sebou a opět posílily naděje na premiérou účast v play off. Gólman Lukáš Sáblík udržel již čtvrté čisté konto v sezoně. Hráči Zlína potřetí za sebou na ledě soupeře nebodovali.

Před začátkem utkání se ještě musel uklízet led, protože při nástupu obou mužstev skupina zlínských fanoušků naházela na hrací plochu papíry. Úvodní dvě minuty přinesly zlínský nápor a domácí gólman Sáblík musel potvrdit svou formu. Potom ale převzali iniciativu domácích. Už v třetí minutě otevřel skóre Pech, který z první vážnější šance překonal švihem brankáře Čecha.

Západočeši byli při chuti - dokonce v oslabení zahrozil Milan Procházka, ale přestřelil, potom Čech se štěstím kryl Košťálovu střelu. Další možnost měl Chrenko a v následné početní převaze si vytvořili domácí velký tlak.

Čech ještě kryl Košťálovu bombu, ale 12. minutě se proti zlínské obraně prosadil Kumstát a v pádu skóroval. Po druhém gólu vystřídal ve zlínské brance Čecha Murín. Na konci úvodního dějství zkoušel Sáblíka Horáček a karlovarský gólman přečkal i další nápor.

První polovina druhé třetiny se také odehrávala převážně na polovině Zlína, ale šancí měli karlovarští málo. Až ve 29. minutě nezamířil z dobré pozice přesně po zpětné přihrávce Skuhravého Dobroň. Ve 33. minutě domácí brankář Sáblík kryl Lučkovu střelu.

Zlín ve druhé třetině podnikl několik rychlých protiútoků, ale do příležitostí se také dostával těžko. Ve 37. neuspěl v přesilovce před zlínskou brankou Dvořák. Karlovarský gólman zlikvidoval při zlínské přesilovce střely Rachůnka a Hamrlíka.

Také závěrečná třetina se hrála ve vysokém tempu. Ve 45. minutě při signalizovaném vyloučení propálil Murína Procházka a pojistil vedení Energie. A v 51. minutě nastala totožná situace. Při avizovaném vyloučení překonal Murína obránce Řezníček. Přestože další příležitosti měli Procházka a Skladaný skóre už se nezměnilo.

Výsledek:
Energie Karlovy Vary - Hamé Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
3. Pech (Tvrdek), 12. Kumstát (Němec), 45. Milan Procházka (Chrenko), 51. Řezníček (Kristek). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3460.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Zlín: J. Čech (12. Murín) - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček, Bulička - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Sparta - Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

dZápadočeši v Praze dlouho odolávali a do úvodní branky byli Spartě rovnocenným soupeřem. Po vedoucím gólu Michala Sivka z poloviny utkání však získala Sparta navrch.

Lídry domácího týmu byli brankář Tomáš Duba, jenž vychytal poprvé v sezoně čisté konto, a uzdravený bek Jiří Vykoukal, který si připsal dva body za gól a přihrávku.

V pražské T-Mobile Areně se od úvodních minut hrál rychlý, ale především bojovný hokej. Na konci páté minuty nabil při přesilovce domácích Hanzlík Vykoukalovi, jeho dobře mířenou ránu z mezikruží však vytěsnil výborným zákrokem Málek. Vzápětí se do dobré šance dostal Ton, ale z výhodné pozice branku těsně minul.

Po pár vteřinách uzamkla na druhé straně kluziště Plzeň Spartu a Duba jen s velkým štěstím uhájil svou svatyni od pohromy, stejně jako v 16. minutě, kdy se okolo branky obtočil Vampola, ale jeho střela po ledě mířila těsně vedle.

Ještě před první přestávkou se do dobré šance natlačil v poslední době výtečně hrající Netík, jeho bekhend však těsně minul Málkovu pravou tyčku. První třetina tak zaslouženě skončila vyrovnaným stavem.

Krátce po zahájení druhé dvacetiminutovky se do obrovské šance dostal Langhammer, ale ležícího Málka z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal. Hra obou týmů postrádala přesnost, Sparta se tlačila do útoku, ale Plzeň hrozila nebezpečnými brejky.

Díky rychlému brejku se však nakonec prosadila jako první Sparta. Přečíslení dvou na jednoho ve 30. minutě vyřešili ke spokojenosti domácího publika Hlinka se střelcem Sivkem a do té doby dobře pracující obrana Plzně, poučená ostudným debaklem z Kladna, poprvé kapitulovala.

O chvíli později mohlo být srovnáno, když si Lasselsberger vypracoval v přesilovce několik zajímavých příležitostí, ale misky vah nevyrovnala ani rána Matějovského od modré čáry, která zazvonila na tyčku Dubovy klece.

Poté si přesilovku zahrála také Sparta a přestože ji hrála velmi bídně, stihla vteřinu před vypršením trestu podruhé udeřit. Málkova zakrytého výhledu využil střelou po ledě od modré čáry Vykoukal.

Sparta posílena dvoubrankovým náskokem vstoupila sebevědomě i do třetího dějství a ve 43. minutě také přidala další pojistku. V dobré pozici před Málkem si na pozvolna vyjíždějícího gólmana lišácky počkal Vykoukal, aby následně přihrál před úplně prázdnou klec Hlaváčovi, jenž měl velmi snadnou pozici. Zbytek zápasu proměnili domácí v exhibici, když se hledali přihrávkami i ve velmi výhodných střeleckých pozicích.

Za zády obou brankářů stihla do konce utkání zazvonit ještě jednou branková konstrukce. Čisté konto mohl Dubovi pokazit Fabuš, ale pod tlakem Vykoukala, který mu dýchal na záda, zamířil bekhendovým blafákem pouze do tyče. Stejně dopadl o pár minut později Ton.

Výsledek:
Sparta Praha - Lasselsberger Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
30. Sivek (J. Hlinka), 36. Vykoukal (Jan Hanzlík), 43. Hlaváč (Vykoukal). Rozhodčí: Minář - Chytil, Škach. Vyloučení: 8:10, navíc Fabuš (Plzeň) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 6076.
Sparta: T. Duba - Ptáček, Protivný, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - O. Kratěna, P. Ton, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas - Vrbata, Podlešák, Krätzer. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Dobrovolný, V. Čech, Trnka, Půlpán, Benák, od 41. navíc Martinec - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Zelenka, Kubalík, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.

Slavia - Znojmo 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Slávisté o zisku tří bodů rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Nejprve překonali brankáře Jiřího Trvaje v rozmezí 77 vteřin Marek Tomica a Jiří Doležal, o závěrečný gól se postaral při power play soupeře David Hruška.

Úvod zápasu moc atraktivní hokej nepřinesl. Nic na tom nezměnili ani první přesilové hry obou celků. Až po desáté minutě, při Dopitově vyloučení, se na ledě dělo něco zajímavého. Trvaj však zlikvidoval tvrdou Kadlecovu střelu od modré čáry, poradil si s Tomicovou dorážkou a o pár vteřin později si vše zopakoval proti dvojici Hlavačka, Hruška. I tentokrát vyšel ze souboje jako vítěz.

Jeho protějšek Svoboda moc práce neměl. Jeho pozornost vyzkoušel pouze v 17. minutě Padělek. Dvaapadesát vteřin před koncem prvního dějství se ale Orli dostali do vedení. Kotaška se protáhl podél pravého mantinelu, našel najíždějícího Dopitu a zkušený centr se štěstím Svobodu překonal.

Po přestávce zvýšili hráči Slavie aktivitu, ale k úspěchu to dlouho nevedlo. Trvaj odolával všem střelám soupeře a ustál i šance Vondrky a Červenky. Na druhé straně hrozil zejména Padělek, který však na Svobodu nevyzrál ani při sólovém nájezdu.

Ve 39. minutě se domácí přece jen dočkali gólu. Beránkovo bekhendové nahození, zřejmě tečované, skončilo po odraze o tyčku za brankovou čárou. Nerozhodný stav však vydržel jen 51 vteřin. Svobodu podruhé překonal dorážkou do odkryté svatyně domácích Dopita.

Kouč Růžička poté přeskupil útoky a do první formace posunul Hrušku. A vyplatilo se mu to. Ve 42. minutě byl blízko vyrovnání Hlavačka, ale Trvaje překonal až o pět minut později Tomica, který tečoval Beránkovo nahození na branku.

O 77 vteřin později se Slavia poprvé dostala do vedení, když přečíslení dva na jednoho vyřešil Doležal přesnou střelou. Hosté tak během chvilky přišli o dobře rozehraný zápas. Více než dvě minuty před koncem normální hrací doby se kouč Znojma Hořava rozhodl riskovat s power play, ale místo vyrovnání hosté počtvrté inkasovali.

Znojmo navíc o kouče zřejmě na čas přijde. Miloslav Hořava.totiž po utkání vynadal rozhodčímu Martinu Smetákovi a dostal od něj trest ve hře. Podle pravidel by tak měl nuceně chybět na střídačce Znojma v pátečním extraligovém duelu ve Vítkovicích a jeho prohřeškem by se měla zabývat i disciplinární komise.

Hořava podle zápisu označil rozhodčího za buzeranta. Nelíbilo se mu, že jeho tým hrál v celém utkání pouze jednu přesilovou hru. "K rozhodčímu se nemá cenu vyjadřovat. Od toho jsou tady jiní lidé, aby to řešili. My jsme od toho, abychom hráli. Myslím si ale, že na to, že jsme tady hráli jednu přesilovku, tak čistě zase Slavia nehrála," uvedl útočník Znojma Jiří Dopita.

Výsledek:
Slavia Praha - Znojemští Orli 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
39. Beránek, 47. Tomica (Beránek), 48. Doležal (Červenka), 59. D. Hruška (Tomica) - 20. Dopita (Kotaška), 40. Dopita (A. Padělek). Rozhodčí: Smeták - Bejček, Charvát. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 4464.
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Graňák, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Drtina - Bednář, Beránek, Tomica - D. Hruška, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Dlouhý, Kubeš, Malát (37. L. Havel). Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Bičánek, Němeček, Chvátal, Mojžíš - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Škoda, Haman, Plášek - V. Říha, Tvrdík, J. Svoboda. Trenéři: Hořava a Votruba.

Liberec - Pardubice 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Pardubice jako teprve třetí tým dokázaly dobýt Tipsport Arénu. V nové moderní hale dosud dokázaly vyhrát jen ve čtvrtfinále minulého ročníku České Budějovice a před měsícem také Třinec. Hosté rozhodli v druhém dějství, kdy třemi góly získal vedení 3:1 a Bílí Tygři stihli před vyprodaným stadionem už jen korigovat stav.

Lépe začal Liberec, který potrestal gólem v páté minutě hned první pardubické vyloučení. Na trestné lavici seděl Andrašovský a domácím stačilo k využití přesilovky jen 21 vteřin.

Plodek tečoval Víškem nahozeným pukem od modré čáry a překonal brankáře Lašáka. V 9. minutě měli šanci hosté, ale ránu Cetkovského v přesilovce zlikvidoval Hnilička. Ten si poradil i v 15. minutě se sólovým nájezdem Mrázka.

Ve druhé třetině zahrozily Pardubice hned v první minutě, když v přesilovce Píša nebezpečně vypálil, ale Hnilička odolal. Ve 23. minutě však už byl domácí brankář bezmocný, když po perfektní Blažkově přihrávce vyrovnal Mrázek.

Po 32 vteřinách se hosté dostali do vedení. Přečíslili soupeře, Hnilička sice první střelu vyrazil, na další pokus také dosáhl, ale nakonec Andrašovský zblízka dopravil puk do sítě.

Na druhé straně se ve 25. minutě vyznamenal Lašák při sólové akci Čermáka. Další obrovskou příležitost na vyrovnání měl ve 30. minutě Podkonický, ale ani nadvakrát nepřekonal Lašáka.

Liberečtí pak nevyužili krátké přesilovky pět na tři a naopak ve 34. minutě potřetí inkasovali. Podruhé mezi střelce se zapsal Mrázek, jehož první pokus Hnilička vyrazil, ale dorážka mu už propadla do branky.

Zajímavá třetí třetina začala snížením Liberce na 2:3, když se ve 43. minutě v přesilovce od modré čáry trefil obránce Žabka. Za pět minut se za Lašákovou brankou strhla bitka, do které se zapojil i pardubický gólman a obě pětky, které byly v té chvíli na ledě.

Následovala spousta trestů a liberecká přesilovka, kterou však domácí nevyužili. I kvůli tomu, že Lašák výborně vykryl nebezpečnou Moravcovu střelu.

Šarvátky na ledě pokračovaly a přibývalo vyloučených. Od 53. minuty hrály Pardubice 82 vteřin přesilovku pět na tři, ale neuspěly. Největší šanci Čalounovi zlikvidoval Hnilička.

V závěru se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, Hnilička odjel 36 vteřin před koncem z branky, ale Pardubičtí zodpovědným výkonem už své těsné vedení ubránili. A to i přesto, že ještě dvě vteřiny před závěrečnou sirénou musel Lašák čelit těžké střele obránce Zíba.

Výsledek:
Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
5. Plodek (Víšek), 43. Žabka (Pletka) - 23. F. Mrázek (Blažek), 24. Andrašovský (Starý), 34. F. Mrázek. Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 13:17, navíc Zíb, Čermák, Krstev - Pivko všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7675 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - L. Čermák, Šachl, Pletka - S. Procházka, Pabiška, O. Hruška. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Linhart, Čáslava, Koma, M. Šeda - F. Mrázek, M. Hlinka, Blažek - Čaloun, Pivko, Andrašovský - Ondřej, Cetkovský, Koukal - Starý, Jindřich, O. Nakládal. Trenéři: Miloš Říha, Pavel Rohlík.