Liberec otočil zápas a vrátil se do čela

ČTK, SportPlus
9. 12. 2006 19:37
Praha - Hokejisté Liberce vyhráli poslední extraligové utkání před reprezentační přestávkou a vrátili se do čela tabulky.

Úspěch zajistil Liberci až zlepšený výkon od druhé třetiny, kdy soupeře přehrál větším tlakem a podařilo se mu otočit výsledek. Stínem utkání je zranění reprezentačního útočníka Václava Pletky, který má podezření na natržení úponu na noze.

V úvodu utkání si museli Bílí Tygři připadat jako ve zlém snu. Už v deváté sekundě zasedl na trestnou lavici Novák a Orli za pouhých sedm sekund využil přesilovku. Erat přihrál z prostoru za brankou Růžičkovi, jenž po šestnácti sekundách hry překonal poprvé Hniličku.

Ve třetí minutě byl vyloučen Rygl a Znojmo přesilovku potrestalo po necelé minutě, když obránce Bičánek nahodil kotouč od modré čáry před branku, kde clonil Haman. Odražený puk se poté dostal k Padělkovi, který přesnou střelou k tyči přidal druhou branku. 

Celou první třetinu nedokázal Liberec najít vhodnou protizbraň na agresivní a bojovnou hru domácího týmu, který měl navíc velkou oporu v brankáři Trvajovi. Orli nenechávali soupeři prostor ke střelbě a naopak sami ještě několik dalších slibných možností na zvýšení náskoku promarnili, když si neuměli poradit s dobře chytajícím Hniličkou. 

K obratu dal signál hned v úvodu druhé třetiny Klimenta, který proměnil s přehledem po Čuttově kolmé přihrávce z vlastní obranné třetiny sólový nájezd. Ze hry Znojma se najednou vytratila pohoda, tým se začal strachovat o výsledek a iniciativu převzali hokejisté Liberce.

Získali převahu, větším fyzickým fondem přehrávali soupeře v osobních soubojích. Ve 34. minutě se podařilo Víškovi doklepnout za Trvajova záda Čuttovu střelu od modré čáry a těsně před koncem druhé třetiny přidal Ondřej Hruška třetí branku. 

I když se v poslední třetině snažili hokejisté Znojma o zvrat, jejich snaha narážela na dobrou obranu protivníka, který spoléhal na rychlé protiútoky. Po jednom z nich trefil Víšek tyčku branky Znojma. Dvě minuty před koncem vyzkoušeli ještě Orli hru bez brankáře.

Po chybné Pláška sice ujel útočník hostů Podkonický, který ale netrefil opuštěnou branku. V poslední minutě za úmyslné posunutí branky nařídil rozhodčí Homola trestné střílení, které však Erat neproměnil, čímž padla definitivně naděje Znojma na bodový zisk.

Výsledek:
Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky:
1. M. Růžička (Erat), 4. A. Padělek (Bičánek) - 22. Klimenta (Čutta), 34. Víšek (Čutta), 39. P. Hruška (S. Procházka). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc S. Procházka na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1939.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Erat - A. Padělek, Haman, Plášek - V. Říha, J. Svoboda, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Liberec: Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Rýgl, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Dušek, Jech. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.

  • TABULKA ZDE