Lev znovu vyhrál, doma si poradil se Sjominem a spol.

Lev Praha vyhrál popáté z posledních šesti utkání.
Na Mikuláše vyzval Lev Praha na domácím ledě Nižnij Novgorod. A přítomní byli čerti i čertice.
Nouze nebyla ani o drsné souboje u mantinelu.
...
A všechno jako vždy pečlivě sledoval maskot pražského Lva.
5. 12. 2012 21:23
Pražský celek si v KHL připsal páté vítězství z posledních šesti zápasů.

Praha - Pražský Lev porazil v hokejové KHL doma Nižnij Novgorod s hvězdným Alexanderem Sjominem v sestavě 4:2 a připsal si páté vítězství z posledních šesti zápasů.

Rozhodující třígólový náskok získali domácí do 28. minuty, trefili se Klepiš, Rachůnek a Bartečko. Komplikace nastaly až ve třetí části, kdy hosté snížili během jedné minuty na 3:2. Výsledek pečetil až v poslední minutě Jakub Voráček.

Nováček soutěže uspěl s dosavadním sousedem v tabulce Západní konference i podruhé v sezoně a dostal se už na šesté místo o skóre před Slovan Bratislava.

Lev Praha - Torpedo Nižnij Novgorod 4:2
(1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Mojžíš, Porseland), 24. T. Rachůnek (Němec), 28. Bartečko (Karamnov), 60. Voráček (Christensen, T. Rachůnek) - 48. Varnakov (Sjomin, Ellison), 49. Černov. Rozhodčí: Gusev, Ravodin - Pitulin, Balodis. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 5118.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Mojžíš - Voráček, Christensen, T. Rachůnek - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Surový, Cipulis - Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Malenkich, Bykov, J. Varlamov, Volčenkov, Vasiljev - Ellison, Marakov, Thörnberg - Sjomin, Ščastivij, Varnakov - Černov, Gorbunov, Zajnullin - M. Potapov, Galuzin, Valujskij. Trenér: Kari Jalonen.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Dinamo Minsk 5:3 (za hosty Irgl 0+1), Barys Astana - Čerepovec 3:0, Chanty-Mansijsk - Viťaz Čechov 4:5, Čeljabinsk - Doněck 1:2 (za hosty Nedorost 1+0), Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:0, Magnitogorsk - Dinamo Riga 7:2, Ufa - Chabarovsk 6:4 (Rolinek 0+1 - Petružálek 1+1), Kazaň - Novosibirsk 5:4 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Novokuzněck 4:3 (za domácí Koukal 0+2), Dynamo Moskva - Jaroslavl 3:1 (za domácí Novák 0+1), Petrohrad - Atlant Mytišči 4:3, Lev Praha - Nižnij Novgorod 4:2.