20. 1. 2013 14:37
Po páteční prohře v Omsku nedosáhl pražský Lev na body ani v Astaně.
Pöpperle dostal od Barysu pět branek.
Pöpperle dostal od Barysu pět branek. | Foto: CPA - Eduard Erben

Astana - 0:4 a 1:5. To jsou výsledky pražského Lva ve dvou po sobě jdoucích venkovních zápasech KHL. Po nevydařeném zápase v Omsku přišel další nezdar na ledě Barysu Astana, kde Lev prohrál jednoznačně 1:5.

Lev dlouho vedl, protože se v osmé minutě trefil po přihrávce Hossy Surový, a to dokonce v početní nevýhodě. Hubené vedení drželi hosté až do 35. minuty, jenže potom domácí dvěma slepenými góly během dvaceti vteřin skóre otočili. Za záda brankáře Pöpperleho, který dostal přednost před Štěpánkem, se trefili Alexandrov a Gavrilin.

Barys potom svou výhru pečetil třemi góly v závěrečné třetině, v níž postupně skórovali Krasnoslobodcev, Savčenko a znovu Krasnoslobodcev.

Pražský celek prohrál počtvrté z poslední pěti utkání a ztratil další důležité body v boji o postud do play off Kontinentální hokejové ligy.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Lev Praha 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 35. Alexandrov (Spiridonov, Solarjov), 35. Gavrilin (Žajlauov, Hutchinson), 43. Krasnoslobodcev (Žajlauov, Gavrilin), 53. Savčenko, 57. Krasnoslobodcev - 8. Surový (Hossa). Rozhodčí: Kiseljov, Romasko - Michajevič, Nestěrov. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4000.

Astana: Polujektov - Novopašin, Hutchinson, Grigorjev, Beljakov, Savčenko, Litviněnko - Dawes, Boyd, Bochenski - Starčenko, Upper, Ruděnko - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Solarjov, Alexandrov, Spiridonov. Trenér: Vladimir Krikunov.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Krejčík, Nakládal, Lepistö, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Porseland - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Gynge, Novotný, Sekáč - Hossa, Karamnov, Surový - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Václav Sýkora.