Lev vylepšil rekord KHL! Tohle v O2 areně neměl ani Jágr

Tohle nemá ani Jágr. Lev Praha ve fantastickém utkání strhl diváky na svou stranu. Kdo neskáče, není Lev skandovala po strop plná O2 arena. Podívejte se, jak to v O2 areně včera vypadalo.
Lev Praha připravil pro diváky překvapení, každý našel na své sedačce speciální finálové tričko.
Fanoušci, kteří zavítali do pražské O2 arény, pomohli vylepšit rekord Kontinentální hokejové ligy na 16 435 diváků.
Dosavadní maximum, které měl v držení také Lev, bylo překonáno o 118 návštěvníků.
Domácí měli skvělý nástup do utkání.
Foto: CPA Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 4. 2014 8:21
16 435 fantastických diváků dotáhlo v O2 areně Lev Praha k druhé finálové výhře. Je to nový rekord KHL. A atmosféra? Takovou nemá ani reprezentace s Jágrem, řekl kapitán Novotný.

Praha - Obří mexická vlna spláchla nadšením celý dav a ten pak skákal, až se O2 arena otřásala v základech. V největší české hale běhal mráz po zádech. Atmosféru, jaká včera dotáhla k velké výhře Lev Praha, tady nezažil při svých zápasech ani Jaromír Jágr.

"Klobouk dolů. Tohle byla nejlepší kulisa, jakou nám kdy lidi udělali. Dali jsme jim za to bitvu s nervíčkama, jaké si zasloužili," prohlásil po utkání kapitán Jiří Novotný.

Lepší atmosféra než během zápasů reprezentace

Lev Praha nejprve v power play soupeře přišel o vedení, v čase 59:37 ale dramatickou bitvu s Magnitogorskem zlomil vítězným gólem Justin Azevedo. A právě v tu chvíli se zdálo, že aréna spadne.

"Nikdy jsem v Evropě nic podobného nezažil, naposledy snad u nás v Kanadě. Atmosféra byla skvělá," prohlásil hrdina zápasu Azevedo. Celý rozhovor s ním si můžete přečíst ZDE.

Fantastickému vyvrcholení utkání přihlíželo 16 435 diváků - to je nový rekord Kontinentální ligy. A Lev Praha se po něm ujal ve finálové sérii 2:1 na zápasy. 

"Atmosféra? Lepší než během zápasů reprezentace," žasl po utkání Novotný, jaký randál lidé v hledišti dokázali vytvořit. Jak hlasitě dokázali klub, který si svou fanouškovskou základnu stále teprve buduje, podpořit.

"Zápas s Jágrem? To se nedá vůbec srovnávat"

"Hráli jsme tady s reprezentací hodně velkých zápasů i s Jaromírem Jágrem, jenže tohle se nedá srovnávat. Fantastická atmosféra," řekl Novotný. "Reprezentace se sejde jen jednou za čas, s námi teď lidé tyhle zápasy prožívají delší dobu."

Ve čtvrtek zažije Lev Praha něco podobného. Už teď je vyprodáno a český tým bude v ruské lize hrát o mečbol.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy