Lev natáhl rekordní šňůru, tentokrát vyhrál v Čeljabinsku

3. 1. 2014 17:59
Hokejisté Lva Praha zvítězili v utkání Kontinentální ligy na ledě Čeljabinsku 3:2 po samostatných nájezdech
Lvům se na přelomu roku nebývale daří. Z posledních 15 zápasů prohráli jen tři a jen jednou nebodovali. | Foto: Eduard Erben

Čeljabinsk- Hokejisté Lva Praha zvítězili v utkání Kontinentální ligy na ledě Čeljabinsku 3:2 po samostatných nájezdech. Traktor v průběhu duelu i zásluhou Jana Bulise dvakrát vedl, Pražané však dokázali odpovědět díky Jiřímu Novotnému a Davidu Ullströmovi. O jejich osmé venkovní výhře za sebou poté rozhodl Jakub Klepiš.

Zápasu předcházela minuta ticha za oběti bombových útoků ve Volgogradu. Lvi hráli už ve čtvrté minutě přesilovku, ovšem bez efektu. Následoval nápor ruského celku, při němž svými zákroky proti Kontiolovi podržel Pražany gólman Vehanen.

Zahanbit se však nenechal ani jeho protějšek Garnett, jenž v 15. minutě vychytal nejprve Ridderwalla a posléze i Mikuše. Poté přišla pěstní výměna názorů, jejímž výsledkem bylo oslabení Pražanů. Ti přečkali horké chvilky opět hlavně zásluhou Vehanena, který se vyznamenal při Vasilčenkových šancích.

Zkraje druhé části zahrozil Kontiola, na krajana v brankovišti Lva však ani tentokrát vyzrát nedokázal. Jenže hned vzápětí se provinil proti pravidlům Azevedo, Traktor měl k dispozici druhou početní výhodu v utkání a dokázal ji zužitkovat. Svůj první start při návratu po zranění ozdobil gólem český útočník ve službách domácího celku Bulis.

Odpovědět mohl hned Sekáč, ale v koncovce dvakrát v krátkém sledu neuspěl. V polovině základní hrací doby pak Garnetta nepropálil ani Nakládal. Ve 32. minutě spálil další možnost Kontiola. Lvi poté nevyužili přesilovku, přesto se ještě do druhé přestávky dočkali vyrovnání, když se deset vteřin před sirénou prosadil tečující kapitán Novotný.

Čeljabinsk měl ale brzy po návratu ze šaten opět navrch. Borodkin ještě neztrestal zaváhání Gragnaniho, v 43. minutě už se ovšem dočkal aktivní Kontiola a bylo to 2:1. Asistenci si připsal Bulis. Dvakrát mohl srovnat Thörnberg, jenže neuspěl.

Traktor tři body přesto neuhájil. V 53. minutě zamířil na trestnou lavici Abdullin a Ullström ho svou trefou poslal po 70 vteřinách zpět do hry. Základní hrací čas tak vítěze neurčil.

V prodloužení vychytal Vehanen Popova a i proto se po odehrání nastavené pětiminutovky muselo rozhodnout v nájezdech. V základní sérii tří exekutorů na obou stranách nikdo neuspěl, ale pak se ke svému druhému pokusu rozjel Klepiš a oblíbeným blafákem do bekhendu překonal Garnetta, na což Kosticyn nedokázal odpovědět.

Kovář si upevnil první místo mezi nahrávači

Jan Kovář pomohl v Kontinentální lize dvěma brankami a jednou asistencí k vysoké výhře Magnitogorsku 6:2 nad Slovanem Bratislava. Upevnil si tak první místo v pořadí nahrávačů a v kanadském bodování zaostává už jen o jediný bod za vedoucím spoluhráčem Sergejem Mozjakinem.

Útočník Marek Kvapil se po šestitýdenní zdravotní pauze vrátil do sestavy Dynama Moskva a vítězným gólem zařídil obhájcům Gagarinova poháru výhru 6:4 nad Omskem. Radost ze střeleckého úspěchu si vychutnal poprvé od 26. října. Dynamo si připsalo osmou výhrou za sebou hlavně díky hattricku Jurije Babenka a udrželo si v čele KHL dvoubodový náskok před Kazaní. Omsk vedený českým koučem Milošem Říhou prohrál po sérii pěti vítězství.

Svůj první kanadský bod v KHL zaznamenal Robert Kousal, nová posila Podolsku z Pardubic asistovala u první branky zápasu s Astanou. Druhý nejlepším tým Východní konference však 63 sekund před koncem základní části vyrovnal a v nájezdech vybojoval vítězství.

Kontinentální hokejová liga:

Traktor Čeljabinsk - Lev Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Bulis (Kondratěv, A. Kosticyn), 43. Kontiola (Bulis) - 40. Novotný (Ševc), 55. Ullström (Azevedo), rozhodující sam. nájezd Klepiš. Rozhodčí: Bondar, Kiseljov - Šichanov, Michel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1.

Sestavy:

Čeljabinsk: Garnett - Bondarev, Rjabykin, Vasilčenko, Kondratěv, Borodkin, Katičev, Chlystov, Klimontov - A. Kosticyn, Kontiola, Bulis - Kokujev, Popov, Glinkin - Panov, Zavaruchin, Čistov - Mokin, Valejev, Abdullin. Trenér: Valerij Bělousov.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani, Mikuš, Nakládal - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Další zápasy KHL:

Chabarovsk - Jaroslavl 2:1, Vladivostok - Petrohrad 5:4 po sam. nájezdech, Novokuzněck - Atlant Mytišči 2:5, Novosibirsk - Čerepovec 2:3, Magnitogorsk - Slovan Bratislava 6:2 (Jan Kovář 2+1 - Mojžíš a Vondrka oba 1+0), Ufa - Dinamo Riga 4:3 v prodl., Nižněkamsk - CSKA Moskva 1:4, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 4:3 po sam. nájezdech, Viťaz Podolsk - Barys Astana 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Kousal 0+1), Dynamo Moskva - Omsk 6:4 (Kvapil 1+0 - Blaťák 0+1), Kazaň - Chanty-Mansijsk 4:2