Lev vyhrál šestý z posledních 7 duelů. Podruhé porazil Jugru

24. 11. 2013 20:46
Hokejisté pražského Lva potvrdili svou dobrou formu v Chanty Mansijsku proti místní Jugře, s níž během dvou týdnů vyhráli i odvetu. | Foto: CPA Eduard Erben

Chanty Mansijsk - Hokejisté pražského Lva potvrdili svou dobrou formu i v nedělním zápase KHL na ledě Jugry Chanty Mansijsk, kde vyhráli 4:1, a zvítězili tak už v šestém z posledních sedmi zápasů.

Lev o svém sedmém bodovém zisku v řadě rozhodl už v úvodu druhé třetiny, kdy během dvou minut zvýšil dvěma góly svůj náskok na 3:0.

Za Lva se prosadila nová posila

Poprvé v dresu Lva se trefila nová švédská posila David Ullström, zbylé góly pražského týmu vstřelili Justin Azevedo, Topi Jaakola a Martin Thörnberg.

"Bylo to týmové vítězství. Hráli jsme výborně v obraně a využili jsme šance, které vzešly z naší kvalitní hry v útoku. Mnohokrát nás navíc podržel brankář Petri Vehanen, který byl zřejmě nejlepším hráčem našeho týmu," přiznal finský trenér Lva Kari Jalonen.

Trenér soupeře uznal sílu pražského klubu

"Gratuluju soupeři k vítězství. Špatně jsme k dnešnímu zápasu přistoupili a zaslouženě prohráli. Ve druhé třetině jsme dostali dva góly a chtěli jsme to ve třetí změnit. Bohužel se nám to nepodařilo." doplnil jej trenér soupeře Oleg Davydov.

Lev tak úspěšně pokračuje v odvetách zápasů s týmy, se kterými hrál minulý týden na svém ledě. Po Jekatěrinburgu podruhé porazil i Chanty-Mansijsk. V příštím týdnu jej čekají ještě zápasy v Omsku (v úterý) a v Astaně.

Rekordní porážka Slovanu

Nejvyšší porážku během svého působení v Kontinentální lize utrpěl Slovan Bratislava, když podlehl na ledě Jekatěrinburgu 1:8. Avtomobilist prohrál předchozích pět zápasů, ale proti týmu českého kouče Rostislava Čady se rozstřílel.

O jediný gól Slovanu se postaral český útočník Michal Vondrka, který v 46. minutě snížil na 1:5. Svou sedmou trefou v sezoně pokazil čisté konto Jakubu Kovářovi, který si připsal 27 zákroků.

Sérii šesti porážek přetrhl trenér Miloš Říha s Omskem, který doma zdolal Dinamo Riga 5:2. V brance lotyšského celku nezabránil porážce gólman Jakub Sedláček, jenž čelil 25 střelám.

Omsku pomohlo k vítězství 39 úspěšných zásahů kanadského brankáře Mathieua Garona.

Jugra Chanty-Mansijsk - HC Lev Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Buljanskij z tr. střílení - 13. Azevedo (Novotný), 21. Ullström (Novotný), 22. Jaakola, 51. Thörnberg (Sekáč). Rozhodčí: Bělov, Rönn (Fin.) - Koršak, Černyšev. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2600.
Chanty-Mansijsk: Kuzněcov (24. Birjukov) - Šefer, Chvostov, Starosta, Trončinský, Pepeljajev, Sokolov, Ďjakov - Buljanskij, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Kňazev, Krysanov, Chlyncev - Plotnikov, Petrov, Jakubov - Gusev. Trenér: Oleg Davydov.
Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Gragnani - Azevedo, Novotný, Ullström - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Pacovský, Cingel, Ridderwall - Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Další výsledky:

Omsk - Dinamo Riga 5:2, Barys Astana - CSKA Moskva 2:5, Jekatěrinburg - Slovan Bratislava 8:1 (za hosty Vondrka1+0), Dynamo Moskva - Chabarovsk 5:4 (za hosty Petružálek 1+0), Nižnij Novgorod - Novokuzněck 5:0, Viťaz Podolsk - Novosibirsk 4:3 po sam. nájezdech, Kazaň - Vladivostok 5:1 (za domácí Vincour 2+0), Petrohrad - Nižněkamsk 2:1, Dinamo Minsk - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Irgl 0+1), Doněck - Ufa 4:2 (za domácí Nedorost a Kolář oba 0+1), Záhřeb - Čeljabinsk 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Bulis 1+0).