Lev vyhrál počtvrté za sebou, tentokrát nad Čechovem

31. 1. 2012 21:31
Viťaz Čechov - Lev Poprad 0:3 (Novotný 2+1, Sekáč 0+2)
Radim Rulík
Radim Rulík | Foto: hclev.ru

Moskva - Hokejisté Lva Poprad prodloužili v KHL sérii vítězství o čtvrtý zápas. Po domácích výhrách nad Nižněkamskem, CSKA Moskva a Dinamem Minsk dnes uspěli i na ledě Čechova.

Domácí Viťaz, nejslabší tým soutěže, nedokázal ani jednou překonat slovenského brankáře Jána Laca a Lvi si připsali výhru 3:0. Laco vychytal čisté konto popáté v sezoně, žádný jiný brankář v KHL nemá v tomto směru lepší bilanci.

Petrohrad přestřílel Kazaň, Štěpánek opět nechytal
Rulík: Nemám proti první sezoně v KHL špatného slova

Dvěma góly a asistencí se na výhře podílel český útočník Štěpán Novotný, kterému u obou branek asistovali další český forvard Jiří Sekáč a Slovák Rastislav Špirko, autor posledního gólu zápasu. I přes řadu odchodů hráčů v poslední době zažívají Lvi nejúspěšnější období v sezoně, jejich maximem před aktuální sérií byly dvě výhry za sebou.

Jakub Petružálek z Chabarovsku devatenáctým gólem v sezoně vybojoval v předposlední minutě utkání v Nižním Novgorodu prodloužení, ale brankář Amuru Ján Lašák pak nebyl úspěšný při žádném nájezdu Torpeda, které tak vyhrálo 3:2.