Lev ve svém úvodním zápase KHL prohrál v Doněcku

8. 9. 2013 19:45
Hokejisté pražského Lva ve svém úvodním zápase nového ročníku Kontinentální hokejové ligy prohráli na ledě Doněcku 2:3 v prodloužení.
Hokejisté pražského Lva sice vedli v Doněcku 2:0, nakonec však získali jen bod za prohru v prodloužení. | Foto: CPA Eduard Erben

Doněck - Hokejisté pražského Lva ve svém úvodním zápase nového ročníku Kontinentální ligy prohráli na ledě Doněcku 2:3 v prodloužení.

Přestože Lev vedl po gólech Calleho Ridderwalla a Michala Řepíka ve 25. minutě 2:0, Doněck dokázal ve třetí třetině vyrovnat a o bonusovém bodu pro něj rozhodl v 63. minutě Maxim Jakucenja

Lev soupeře v úvodu přehrával

Pražané začali dobře a již ve druhé minutě mohl otevřít skóre Sekáč, ale nedal. Stejně dopadl na druhé straně i český útočník Kašpar.

Na konci šesté minuty se domácí provinili proti pravidlům a přesně ve chvíli, kdy se potrestaný Piganovič vracel na led, tečoval Ridderwall Němcovu ránu mimo dosah slovenského gólmana domácích Laca.

Zvýšit mohl Řepík, ze slibné pozice však minul. Stav poté zůstal až do přestávky stejný, i díky Vehanenovi, jenž se vyznamenal proti Běluchinovi.

Řepík se pak přece jen dočkal ve 25. minutě a navýšil vedení hostů. Doněck kontroval v polovině základní hrací doby, kdy vše před sebou včetně Vehanena propálil v přesilovce pět na tři od modré čáry Wilson.

Sýkora: Byli jsme nervózní

Další dvě oslabení Lev přežil bez úhony, stejně tak i příležitost Laineho zkraje třetího dějství, ve 49. minutě už ale Robitaille vyrovnal.

V závěru mohl strhnout výhru na stranu Pražanů Birner, po vyloučení Podhradského necelou minutu před koncem také Azevedo, ale nakonec muselo rozhodnout až prodloužení.

V něm Lev nezužitkoval zbytek početní výhody, bod navíc pak domácím zařídil přesnou ranou do horního růžku Vehanenovy branky Jakucenja.

Kouč Lva Václav Sýkora připustil, že na jeho týmu byla patrná nervozita.

"Pro nás to byl první zápas a bylo znát, že jsme nervózní. Potom, co jsme vstřelili gól, jsme se výrazně zlepšili a zaslouženě vedli 2:0. Z naší strany to byl zápas o dvou polovinách - první dobra a druhá špatná. Za stavu 2:0 jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit, soupeř snížil a hodně se zvedl a nakonec zápas otočil," zhodnotil duel trenér Lva.

Výsledky:

HC Donbass Doněck - HC Lev Praha 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Wilson (Podhradský, Jakucenja), 49. Robitaille (Kašpar), 63. Jakucenja - 8. Ridderwall (Němec), 25. Řepík (Vrána). Rozhodčí: Gusev, Soin - Majtak, Pronskich. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 3915.
Doněck: Laco - Piganovič, Kolář, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Silnickij - Pettersson, Wirtanen, Laine - Jakucenja, Běluchin, Dadonov - Kašpar, Robitaille, Kagarlickij - Blagoj, Varlamov, Šalimov. Trenér: Andrej Nazarov.
Lev: Vehanen - Oystrick, Nakládal, Ševc, Humphries, Mikuš, Němec, Gragnani - Danielsson, Kapanen, Azevedo - Birner, Vrána, Řepík - Novotný, Christensen, Ridderwall - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg - Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Omsk - Jaroslavl 5:2 (za domácí Blaťák 1+0), Barys Astana - Čerepovec 10:1, Chanty-Mansijsk - Atlant Mytišči 4:1, Jekatěrinburg - Petrohrad 4:6, Dynamo Moskva - Nižněkamsk 4:0 (Kvapil 1+1, Novák 0+1), Kazaň - Ufa 4:3 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 3:4, Spartak Moskva - Slovan Bratislava 5:0, Viťaz Podolsk - Magnitogorsk 4:5 (za hosty Kovář 0+2), Dinamo Minsk - CSKA Moskva 1:2 v prodl. (za domácí Irgl 0+1), Záhřeb - Dinamo Riga 1:5.