Lev bude hrát všechny domácí zápasy semifinále v O2 areně

Sport Sport
30. 3. 2014 19:45
Lev Praha odehraje kvůli kolizi ze zápasy Sparty všechna domácí utkání finále Západní konference proti Lokomotivu Jaroslavl v O2 areně. Dohodl se na tom se společností Bestsport.
Lev už působil v O2 areně loni, dkonce zde vytvořil divácký rekord celé KHL
Lev už působil v O2 areně loni, dkonce zde vytvořil divácký rekord celé KHL | Foto: Lev Praha

Praha - Lev Praha odehraje kvůli kolizi ze zápasy Sparty všechna domácí utkání finále Západní konference proti Lokomotivu Jaroslavl v O2 areně, jinak domovském stánku Slavie. Dohodl se na tom se společností Bestsport.

Zápasy se hrají 2. dubna a 4. dubna, O2 arena bude případně hostit i 5. zápas finále 10. dubna a 7. zápas 14. dubna.

Vstupenky na zápasy budou v prodeji v předprodejích Sazka Ticket a na www.sazkaticket.cz v průběhu pondělí.

V Tipsport areně se obě mužstva termínově křížila už v předchozích sériích, proto Lev zůstal na jedno domácí utkání s Doněckem v Bratislavě, kde se však msuel potýkat s velmi nepřátelským prostředím.

Vybíralo se z několika variant

Nyní kolize hrozí se zápasy Sparty proti Brnu v 1., 5. a 7. utkání. Řešením je přesun celé série do O2 areny, kde již jediný český tým v KHL odehrál v minulosti pět utkání.

"V průběhu série s Doněckem jsme začali připravovat varianty pro případ, že by v případě postupu nastala kolize se zápasy Sparty. Existovalo několik variant, jednou z nich byl i termínový posun zápasů semifinálové série mezi Spartou a Brnem. Oběma týmům bych chtěl za jejich ochotu a vstřícnost poděkovat. Nakonec této varianty nebylo třeba." popsal hledání řešení PR ředitel HC LEV Jan Rachota.

"Jsme rádi, že se nám povedlo dohodnout se zástupci společnosti Bestsport a zápasy tak uvidí O2 arena. Toto řešení je komfortní pro všechny strany, Praha se tak může těšit na svátek hokeje, kterým finále konference KHL beze sporu je," přiblížil vyjednávání Rachota.

Aréna stále drží rekord

Lev Praha není v O2 areně nováčkem, představil se tu již při své první sezóně v KHL. V probíhajícím ročníku to pak bylo jediné utkání, v dramatické bitvě tu v říjnu prohrál před 8042 diváky s CSKA Moskva 2:1.

"Vítáme rozšíření programové nabídky o atraktivní akci, kterou finále konference KHL bezesporu je. Věříme, že si diváci zápasy série nenechají ujít," dodal předseda představenstva O2 areny Richard Benýšek.

Zároveň připomněl, že O2 arena je stále místem rekordu v návštěvnosti KHL v jednom zápase. Zápas Lva proti Dynamu Moskva zde 9. října 2012 sledovalo 16 317 diváků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí tak zánik az 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy