Nejdražší hokej v Česku. Lev prodává lístky na Slovan

Adam Sušovský Adam Sušovský
7. 12. 2012 15:15
Nejdražší hokej, na který jste dosud v Česku mohli jít, vynese do kasy Lva minimálně pět milionů korun.
Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Zatímco hráči Lva Praha sedí v autobuse a míří do Bratislavy k zápasu KHL se Slovanem, vedení pražského klubu vymyslelo a dnes v pravé poledne také spustilo skvělý obchod s lednovou odvetou v O2 areně.

Nejdražší hokej, na který jste dosud v Česku mohli jít, nepočítáme-li čtyři zápasy NHL, vynese do kasy Lva minimálně pět milionů korun.

Pokud totiž chcete vidět vyostřené federální derby v největší tuzemské hale na vlastní oči, připravte se, že za vstupenku vytáhnete z peněženky minimálně 300 korun. Tolik budou stát ty nejlevnější lístky pod strop obří haly.

Za lepší místa blíž k ledu si bude muset fanoušek ještě stovku navíc připlatit.

Lev: Kapsu si namastit nechceme

"Poptávka po utkání výrazně převyšuje kapacitu haly. Rozhodně to ale není tak, že bychom si na něm chtěli namastit kapsu," tvrdí Aktuálně.cz tiskový mluvčí Lva Jan Rachota.

Klub chce podle něj pouze spojit příjemné s užitečným a zajistit, aby hosté neměli jako v prvním vzájemném utkání sezony v Praze diváckou převahu (čtěte zde).

Za čtyři stovky nenabízí jen nenávistnou atmosféru česko-slovenského derby, ale výměnou také lístek na následující domácí zápas Lva s Čerepovcem zdarma. Teoreticky by tak mohlo být "vyprodáno" i na nudného soupeře v Tipsport aréně.

Chceme fanoušky Lva a divácký rekord

"Jde nám o to, abychom na zápas se Slovanem dostali co možná nejvíc fanoušků Lva. Tedy těch lidí, kteří na naše zápasy v KHL přijdou nejen do O2 areny, ale také do haly v Holešovicích," vysvětluje Rachota.

Podle informací, které má Aktuálně.cz k dispozici, jde do prodeje 13 500 vstupenek, z nichž poputuje přibližně tisícovka fanouškům Bratislavy. Část ze zbylé kapacity arény zabírá klubové patro, na jehož místa prodává vstupenky společnost Bestsport provozující halu. Část vstupenek si rozeberou také partneři.

To může být problém v dalším cíli, který si Lev vystavil - vylepšit divácký rekord KHL, který se 16 317 diváky drží od podzimního duelu s Dynamem Moskva. Číslo tehdy nebylo vyšší jen proto, že klubové patro zůstalo poloprázdné.

"Nijak to nemůžeme ovlivnit, ale vylepšit rekord bychom si moc přáli. Pevně věříme, že atraktivita zápasu a zájem o něj pomůže se zaplněním i míst ve VIP prostorách," doufá Rachota.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy