Lev se Rusa nebojí: Druhé kolo play off je minimum

Tak se na KHL připravila Holešovická aréna.
Pražský klub v KHL HC LEV Praha má již téměř připravené zázemí pro své hráče a fanoušky v holešovické Tipsport areně.
HC LEV Praha se v poslední době potýká s tlaky různých slovenských subjektů, které se dokonce snaží o vyřazení pražského klubu z KHL. Neoficiální předchůdce HC LEV Poprad a jeho majitelé po sobě totiž na Slovensku zanechali dluhy.
O halu se klub bude dělit se svým partnerem, klubem HC Sparta Praha.
Pro hráče už je připravená vybavená šatna včetně sauny.
Foto: CPA - Eduard Erben
Adam Sušovský
4. 9. 2012 15:00
Nováček KHL se sídlem v Praze doufá, že se prokouše minimálně do druhého kola play off.

Praha - "Náš jasný cíl je dostat se do druhého kola play-off a dál," řekl generální manažer HC Lev Praha Normund Sejejs na předsezonní tiskové konferenci.

Nováček KHL vstoupí do soutěže čtvrtečním zápasem s Rigou.

Jestli jde o alibismus nebo reálné cíle se teprve ukáže, ale samotní hráči i trenéři výzvu přijali. V Praze by nikdo z nich nechtěl hrát druhé housle, Lev má ambice i předpoklady mezi ruskými týmy nezapadnout.

Jandač: Jsem realista

Podle hlavního trenéra Josefa Jandače ale bude hodně záležet na tom, jak si tým sedne v ostrých zápasech. "Cíle mám největší, ale jsem realista," řekl Jandač.

"Z týmu mám dobrý pocit, ale nevím, jak bude reagovat v mistrovských zápasech. Příprava nám ukázala spoustu dobrých věcí, ale až v sezoně zjistíme, jakou máme psychiku, jak jsou hráči odolní a co s nimi udělá nepříznivý vývoj utkání," doplnil Jandač.

Jeho úloha byla o to těžší, že musel pracovat s kompletně novým týmem. Parta se tvořila za pochodu a všichni hráči se spolu poprvé viděli teprve před dvěma měsíci.

Cíle nejsou malé

"Za kabinu ale musím říct, že to nebyl vůbec žádný problém a musím pochválit lidi z vedení klubu, kteří udělali perfektní práci a hodně nám pomohli," poděkoval kapitán týmu Jiří Novotný s tím, že to výkony Lva v první sezoně vůbec neomlouvá.

"Tak to v žádném případě nemůže být. Cíle nemáme malé a to je dobře. Jako kapitán se můžu zaručit za to, že si rozhodně nepůjdeme na led jen užít atmosféru KHL. Chceme zápas vyhrát," potvrdil bojovně naladěný kapitán týmu Jiří Novotný.

Lev zahájí sezonu sérií tří domácích zápasů. Ve čtvrtek vyzve v Tipsport areně Rigu, v sobotu Spartak Moskva a v pondělí Donbass Doněck.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rallye Monte Carlo vede v souboji šampionů Loeb před Ogierem

V čele Rallye Monte Carlo jsou po první etapě francouzští piloti Sébastien Loeb a Sébastien Ogier, kteří dohromady získali sedmnáct titulů a letos se hodlají účastnit jen vybraných závodů. Devítinásobný světový šampion Loeb vede před svým nástupcem na trůnu o 9,9 sekundy.

Sedmačtyřicetiletý Loeb se rychle adaptoval na zledovatělé asfaltové tratě poté, co minulý týden dokončil na druhém místě pouštní Rallye Dakar. S vozem Ford Puma s hybridním pohonem vyhrál úvodní čtyři z dnešních šesti rychlostních zkoušek a zatím mu vychází návrat do šampionátu, v němž se naposledy představil v září roku 2020 v Turecku.

"Jsem rád, že jsem zakončil den ve vedení, ale není to velký náskok," uvedl Loeb, jenž v Monte Carlu vyhrál osmkrát. Kariéru pravidelného účastníka mistrovství světa ukončil v roce 2012.

Po loňském zisku osmého titulu se rozhodl zúčastnit jen některých rallye Ogier s toyotou, jenž může v neděli vyrovnat Loebův počet triumfů v Monte Carlu.

Na průběžném třetím místě je s odstupem 22 sekund Elfyn Evans. Britský pilot v minulých dvou sezonách skončil za týmovým kolegou Ogierem v šampionátu druhý a bude letos útočit na premiérový titul.

Z hrozivě vypadající havárie hned v prvním dnešním testu vyvázli bez zranění francouzský pilot Adrien Fourmaux a jeho navigátor Alex Coria, kteří se po nárazu do svahu se svým fordem skutáleli do propasti.

Nejlepší z tria českých zástupců je Erik Cais s vozem Ford Fiesta na 15. pozici.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. dnu:

1. Loeb, Galmicheová (Fr./Ford Puma) 1:22:49,0, 2. Ogier, Veillas (Fr./Toyota Yaris) -9,9, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -22,0, 4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -47,8, 5. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -56,7, 6. Breen, Nagle (Ir./Ford Puma) -59,2, …15. Cais, Těšínský (ČR/Ford Fiesta) -6:11,5, 29. Černý, Černohorský (ČR/Ford Fiesta) -12:12,9, 56. Rada, Jugas (ČR/Fiat 124 Abarth) -24:34,3.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česko odeslalo Polsku připomínky ke smlouvě o Turów

Česká republika v pátek odeslala do Varšavy připomínky k navrhované úpravě smlouvy o polském hnědouhelném dole Turów. V České televizi to řekl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Nedořešené otázky podle něj nespíš budou záležet na dohodě premiérů obou zemí. O úpravě smlouvy tento týden jednala v Polsku ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL). Obce v českém příhraničí už několik let bojují proti rozšíření dolu Turów. Obyvatelé se obávají ztráty zdrojů pitné vody, zvýšeného hluku i prašnosti.

Dokument odeslaný v pátek do Polska podle Půty připomínkovali experti z ministerstva životního prostředí, České geologické služby a Libereckého kraje. "Já věřím, že pokud polská strana, polská vláda tu mezinárodní dohodu chce uzavřít, tak má teď nejlepší příležitost to udělat," řekl Půta. Poslední věci, které ve sporu o důl Turów zatím nejsou dořešené, budou podle něj nejspíš na dohodě premiérů Česka a Polska.

O úpravě smlouvy o polském hnědouhelném dole Turów jednala v úterý ve Varšavě ministryně životního prostředí Hubáčková s polskou ministryní klimatu a životního prostředí Annou Moskwovou. Podrobnosti k několikahodinové diskusi o dokumentu, který má stanovit kompenzace škod, které provoz dolu působí na českém území, Hubáčková nesdělila. Moskwová ve středu ráno v polském rozhlasu uvedla, že pokud se česká vláda s Polskem dohodne na podmínkách smlouvy, Česko rychle stáhne žalobu, kterou poslalo k Soudnímu dvoru EU.

Další zprávy