Lev se Rusa nebojí: Druhé kolo play off je minimum

Tak se na KHL připravila Holešovická aréna.
Pražský klub v KHL HC LEV Praha má již téměř připravené zázemí pro své hráče a fanoušky v holešovické Tipsport areně.
HC LEV Praha se v poslední době potýká s tlaky různých slovenských subjektů, které se dokonce snaží o vyřazení pražského klubu z KHL. Neoficiální předchůdce HC LEV Poprad a jeho majitelé po sobě totiž na Slovensku zanechali dluhy.
O halu se klub bude dělit se svým partnerem, klubem HC Sparta Praha.
Pro hráče už je připravená vybavená šatna včetně sauny.
Foto: CPA - Eduard Erben
Adam Sušovský
4. 9. 2012 15:00
Nováček KHL se sídlem v Praze doufá, že se prokouše minimálně do druhého kola play off.

Praha - "Náš jasný cíl je dostat se do druhého kola play-off a dál," řekl generální manažer HC Lev Praha Normund Sejejs na předsezonní tiskové konferenci.

Nováček KHL vstoupí do soutěže čtvrtečním zápasem s Rigou.

Jestli jde o alibismus nebo reálné cíle se teprve ukáže, ale samotní hráči i trenéři výzvu přijali. V Praze by nikdo z nich nechtěl hrát druhé housle, Lev má ambice i předpoklady mezi ruskými týmy nezapadnout.

Jandač: Jsem realista

Podle hlavního trenéra Josefa Jandače ale bude hodně záležet na tom, jak si tým sedne v ostrých zápasech. "Cíle mám největší, ale jsem realista," řekl Jandač.

"Z týmu mám dobrý pocit, ale nevím, jak bude reagovat v mistrovských zápasech. Příprava nám ukázala spoustu dobrých věcí, ale až v sezoně zjistíme, jakou máme psychiku, jak jsou hráči odolní a co s nimi udělá nepříznivý vývoj utkání," doplnil Jandač.

Jeho úloha byla o to těžší, že musel pracovat s kompletně novým týmem. Parta se tvořila za pochodu a všichni hráči se spolu poprvé viděli teprve před dvěma měsíci.

Cíle nejsou malé

"Za kabinu ale musím říct, že to nebyl vůbec žádný problém a musím pochválit lidi z vedení klubu, kteří udělali perfektní práci a hodně nám pomohli," poděkoval kapitán týmu Jiří Novotný s tím, že to výkony Lva v první sezoně vůbec neomlouvá.

"Tak to v žádném případě nemůže být. Cíle nemáme malé a to je dobře. Jako kapitán se můžu zaručit za to, že si rozhodně nepůjdeme na led jen užít atmosféru KHL. Chceme zápas vyhrát," potvrdil bojovně naladěný kapitán týmu Jiří Novotný.

Lev zahájí sezonu sérií tří domácích zápasů. Ve čtvrtek vyzve v Tipsport areně Rigu, v sobotu Spartak Moskva a v pondělí Donbass Doněck.

 

Právě se děje

Další zprávy