Lev Praha zakončil trip jasnou výhrou. Poradil si s Mytišči

1. 11. 2013 16:42
Lev Praha se oklepal z debaklu od Petrohradu a v KHL zase zvítězil.
Lev se oklepal z debaklu v Petrohradě a porazil Mytišči 4:0
Lev se oklepal z debaklu v Petrohradě a porazil Mytišči 4:0 | Foto: Aktuálně.cz

Moskva - Hokejisté Lva Praha zakončili třetí letošní trip sezony jasným vítězstvím 4:0 v Mytišči a napravili dojem po výprasku 0:5 od silného Petrohradu a vítězstvím za 3 body se vrátil na pozice zaručující postup do play off.

V Moskevské oblasti český celek kontroloval celý průběh utkání, o tříbodový zisk se góly postaraly hlavně zahraniční akvizice: Trefili se O'Byrne, Zackrisson, Azevedo a jednout aké Birner.

Třetím čistým kontem v sezoně zazářil gólman Vehanen.

Lev překopal sestavu a na ledě dominoval

Trenér Kari Jalonen v utkání kompletně překopal sestavu českého týmu, kompletní zůstala pouze Vránova formace. V základní sestavě se neobjevil třeba obránce Jakub Nakládal, po zranění se zato vrátil jiný bek Nathan Oystrick a premiéru v KHL si odbyl Dominik Pacovský.

Změna Lvu prospěla: Hosté byli od začátku zápasu jasně lepší a jen v první třetině přestíleli Atlant 15:4. Z výrazné herní převahy ale vytěžili pouze O'Byrneho branku po tvrdé ráně od modré čáry.

Další góly přišly až v dalším průběhu uktání. To rozhodla především druhá třetina, kdy Lev góly Zackrissona a Birnera odskočil na rozdíl tří gólů a náskok pohodlně hlídal. Na konečných 4:0 upravil dvě minuty před koncem stav Azevedo.

Kovář lepší Kováře, Hadamczik bude rád

Další páteční zápas mezi Jekatěrinburgem a Magnitogorskem patrně docela potěšil reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika. V tomto duelu se totiž pořádně otáčeli dva čeští reprezentanti, kteří se představí i na blížícím se turnaji Karjala.

Jakub Kovář dlouho držel naděje Avtomobilistu na tři body a nakonec vychytal vítězství alespoň v nájezdech, jeho bratr Jan, nejproduktivnější Čech v KHL, zase Metalurgu pomohl dvěma asistencemi k remíze 4:4 po základní hrací době, i když jeho tým prohrával už 1:4.

V nájezdech přitom Jakub Kovář vychytal komplet celou elitní formaci nejen Metalurgu, ale i celé KHL - včetně bratra Jana (a Mozjakina se Zaripovem) -  a zajistil tak svému týmu pátou výhru v řadě (5:4).

V příštím utkání čeká Jekatěriburg rovněž dobře naladěný Omsk, jenž vede český kouč Miloš Říha. Avangard dnes přehrál Nižněkamsk 4:2 a z vítězství se radovala i opora první obrany Omsku Miroslav Blaťák.

Důležitou postavou duelu mezi Jugrou a Čeljabinskem se stal český forvard Jan Bulis, který po 38 sekundách prodloužení rozhodl o výhře Traktoru  4:3. Krom toho si připsal ještě jednu asistence, stejně jako Marek Trončinský na druhé straně.

Od 16:30 se do dnešního programu KHL zapojuje také jediný český účastník v soutěži, Lev Praha, který se v Moskvě utkává s Atlantem Mytišči.

Kontinentální hokejová liga:

Atlant Mytišči - HC Lev Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. O'Byrne (Jaakola, Vrána), 27. Zackrisson (Oystrick, Mäenpää), 30. Birner (Vrána, Gragnani), 58. Azevedo (Mäenpää, Klepiš). Rozhodčí: Piechaczek, Gofman - Birin, Zacharenkov. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5600.

Atlant Mytišči: Galimov - Novopašin, Niskala, Rukavišnikov, Petrov, Velikov, Dyblenko, Aťušov, Batyršin - Jašin, Kablukov, Kolcov - I. Radulov, Engqvist, Jemeljov - Gluchov, Trubačov, Arťuchin - Haataja, Kadějkin, Michnov. Trenér: Alexej Kudašov.

Lev Praha: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Jaakola, O'Byrne, Gragnani, Němec, Oystrick - Klepiš, Azevedo, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Azevedo, Sekáč - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Omsk - Nižněkamsk 4:2, Barys Astana - Ufa 3:2, Chanty-Mansijsk - Čeljabinsk 3:4 v prodl. (Trončinský 0+1 - Bulis 1+1), Jekatěrinburg - Magnitogorsk 5:4 po sam. nájezdech (za hosty Kovář 0+2),