Lev Praha vyjel na led, kanadský obránce rozbil plexisklo

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 7. 2012 14:25
Hokejisté Lva Praha mají za sebou první ostrý trénink na ledě.
Trenér HC Lev Josef Jandač
Trenér HC Lev Josef Jandač | Foto: Aktuálně.cz

Liberec - Hokejisté Lva Praha mají za sebou první ostrý trénink na ledě. Hráči týmu, který se chystá na vstup do Kontinentální hokejové ligy, si v neděli vyzkoušeli nově nafasovanou výstroj, už včetně čerstvé posily Jiřího Novotného vyjeli na plochu liberecké Svijanské Arény.

"Všechno se to rozbíhá," řekl po skončení tréninku kouč Josef Jandač. "Včera byl takový náběhový trénink, teď už jdeme do většího objemu. Kluci budou hodně bruslit, čekají nás individuální činnosti a od příštího týdne se začneme zabývat trošku herními věcmi," nastínil plán pro nejbližší dny Jandač.

Ještě povinné mladíky a zkušeného beka

Po příchodu reprezentačního útočníka Novotného, který byl po rozhodnutí klubového vedení nucen opustit tým Barysu Astana, už je kompletní výčet útočníků. "Tam je jen otázka co do doplnění hráčů ročníku 1991, 1992 a mladší. Tam potřebujeme mít trošku širší záběr," připomněl Jandač pravidla nastavená v KHL.

V otázce posílení zůstává prý ve hře ještě jeden obránce, bývalý reprezentační asistent ale více prozradit nechtěl. "Snažíme se, abychom vzali českého hráče, ale ten výběr je hodně zúžený, takže se koukáme i do zahraničí," připustil Jandač.

Ve známém prostředí

Prostředí pod Ještědem je mu hodně blízké. A nejen proto, že tým Severočechů v minulosti vedl. "Mám tu i tchýni s tchánem, takže to tady znám dlouhá léta. Podmínky pro trénování jsou tady výborné," pochvaloval si Jandač, který připravuje tým společně s Jiřím Kalousem.

Oba však byli nuceni s ohledem na postupné dokončování kabiny a zázemí v pražské Tipsport areně, kde bude Lev hrát své domácí zápasy KHL, naplánovat přípravu mimo metropoli. "Akorát musíme naučit místního rolbaře, aby rychleji vyměňovali rozbitá plexiskla," uvedl Jandač v narážce na komplikaci, když kanadský bek Nathan Oystrick svou dalekonosnou ranou roztříštil plexisklo za jednou z branek.

 

Právě se děje

Další zprávy