Lev Praha vyhrál v Moskvě a postupuje do play-off KHL

15. 2. 2013 20:50
Lev Praha vyhrál na ledě Spartaku Moskva a zajistil si postup do play-off Kontinentální hokejové ligy.
Lev Praha v premiérové sezoně KHL slaví postup do play-off.
Lev Praha v premiérové sezoně KHL slaví postup do play-off. | Foto: Eduard Erben

Moskva - Lev Praha porazil Spartak Moskva na jeho ledě 2:0 a bez ohledu na výsledky soupeřů si zajistil postup do play-off Kontinentální hokejové ligy.

Na účasti pražského celku ve vyřazovacích bojích už nic nemůže změnit ani výsledek posledního zápasu Lva, který zakončí trip v neděli na hřišti Donbassu Doněck.

V osmifinále bojů o Gagarinův pohár narazí pražský nováček KHL na armádní moskevský celek CSKA. Série otevřou dva zápasy na ledě celku z ruské metropole v příštím týdnu.

Skóre zápasu otevřel už v první minutě švédský útočník Danielsson, postupovou pojistku přidal Tomáš Rachůnek.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži. Čtěte zde.

Spartak netrefil dvakrát prázdnou klec

Hosté šokovali Spartak už po 13 vteřinách. Rachůnek zavezl puk do útočné třetiny a Danielsson propálil překvapeného Lašáka. Moskevský klub byl viditelně zaskočený a jeho útočné akce většinou končily už ve středním pásmu nebo neúčinným nahozením.

Po přestávce ale domácí ožili. Pomohla jim k tomu i přesilovka, ve které nejprve Radivojevič a poté Bušujev netrefili odkrytou Pöpperleho klec. Spartak měl tlak i v úplném závěru třetiny, ale český brankář Lva se překonat nenechal.

Ve třetím dějství byl puk opět spíše před Lašákem, domácí se nemohli dostat ke kloudné akci. Dříve než začali pomýšlet na hru bez brankáře, vyjel Rachůnek bleskově z rohu a přesnou ranou do růžku přidal gólovou pojistku.

Spartak Moskva - Lev Praha 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Danielsson (T. Rachůnek, Nakládal), 59. T. Rachůnek (Novotný). Rozhodčí: Gusev, Ščeňov - Aljošin, Ivanov. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3839.

Spartak Moskva: Lašák - Vasiljev, Obšut, Želdakov, Šefer, Kulik, Mamkin, Demidov, Deněžkin - Suglobov, Radivojevič, Kozlov - Ankudinov, Bušujev, Nikoncev - Michaljov, Bobrov, Jerdakov - Pugolvochin, Voronin, Medveděv. Trenér: Fjodor Kanarejkin.

Lev Praha: Pöperrle - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikúš, Mäenpää, Krejčík - T. Rachůnek, Novotný, Danielssson - Birner, Vrána, Řepík - Cipulis, Surový, Hossa - Sekáč, Karamnov, Niživijs - Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Další výsledky:

Spartak Moskva - Lev Praha 0:2, Omsk - Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech, Chanty-Mansijsk - Dynamo Moskva 4:0, Magnitogorsk - Jekatěrinburg 3:1, Jaroslavl - Novokuzněck 2:5, Nižnij Novgorod - Novosibirsk 4:0, Čerepovec - Ufa 3:0, Viťaz Čechov - Nižněkamsk 1:4 (za hosty Netík 1+0), Atlant Mytišči - Chabarovsk 2:0, Dinamo Minsk - Kazaň 2:3 (za domácí Irgl 1+0), Doněck - Slovan Bratislava 3:4 v prodl., Dinamo Riga - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájezdech.