Lev Praha posílí reprezentanti Němec, Klepiš, Mojžíš a Hossa

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 5. 2012 13:15
Vedení HC Lev Praha na své první tiskové konferenci prozradilo jména některých hráčů, kteří budou v jeho barvách v příštím ročníku KHL hrát.
Jakub Klepiš v dresu Dynama Moskva
Jakub Klepiš v dresu Dynama Moskva | Foto: ČTK

Praha - Šest nových posil prozradilo vedení nováčka Kontinentální hokejové ligy HC Lev Praha před novým ročníkem soutěže.

Vedle trenérů Josefa Jandače a Jiřího Kalouse a brankáře Tomáše Pöpperleho budou v klubu působit reprezentační obránci Tomáš Mojžíš a Ondřej Němec, kteří jsou nyní na MS ve Švédsku.

Tým také získal dalšího mistra světa z roku 2010 - útočníka Jakuba Klepiše, slovenské reprezentační útočníky Marcela Hossu a Juraje Mikúše a českého obránce Jiřího Hunkese, který v minulé sezoně hrál za předchůdce klubu - HC Lev Poprad.

"Nějací další hráči z Popradu se u nás mohou objevit. Vše je ale stále v jednání," řekl na vůbec první tiskové konferenci klubu jeho generální manažer Normunds Sejejs, někdejší obránce Litvínova či Karlových Varů.

Pane Sejejsi, nejčastěji se nyní mluví o angažování Petra Nedvěda...
Situaci kolem něj nyní nemůžu komentovat, můžu mluvit jen o hráčích, kteří s námi podepsali smlouvu.

Počítáte tedy s tím, že tým stejně jako v Popradu bude složen převážně z českých a slovenských hráčů?
Kostra mužstva bude z českých hráčů a Slováků, ale nemáme moc příležitosti podepisovat další hráče, protože jsou pod smlouvou nebo podepsali smlouvu někde jinde. 

Dokdy budete mít o složení kádru jasno?
Kádr budeme mít kompletní do šestnáctého července, kdy začíná příprava. Budeme trénovat nejprve na Spartě, potom v Liberci, pak pojedeme na soustředění do Švýcarska, kde budeme hrát s dvěma místními týmy a jedním z KHL. Přípravu zakončíme na Donbass Cupu v Doněcku.

Jak vůbec funguje Vaše spolupráce s panem Jandačem na výběru hráčů?
S panem Jandačem se radíme u každého hráče. On si řekne svůj názor, já si řeknu svůj názor a pak se dohodneme, jestli hráče koupíme, nebo ne.

Nyní se hodně mluví o propojení hráčských kádrů se Spartou, kde Josef Jandač v uplynulé sezoně působil...
Počítáme s tím, že hráče do Sparty budeme posílat na střídavý start. Samozřejmě se budeme řídit extraligovými pravidly.

Jak vůbec vnímáte fakt, že budete hrát ve sparťanské Tipsport Areně místo plánované O2 areny?
Někdo chodí na KHL jen jako na sport, někdo jen jako na zábavu. My to budeme muset spojit i na Spartě.  

S jakými cíli jdete vůbec do premiérové sezony?
Každopádně chceme postoupit do play off. V životě a hokeji vůbec nejde ale nic plánovat, takže jak na tom budeme v další sezoně nebo za pět let, to vám říct nedokážu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy