Lev porazil rváče z Čechova a opět zvýšil šanci na play off

30. 1. 2013 22:45
Jakub Nakládal se podílel na výhře 5:2 nad Čechovem jedním gólem.
Jakub Nakládal se podílel na výhře 5:2 nad Čechovem jedním gólem. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražského Lva porazili ve středečním zápase Kontinentální ligy Viťaz Čechov 5:2.

Čtyři kola před koncem základní části soutěže sice devátý Lev ztrácí na postup do play off stále dva body, oproti sedmému Donbassu Doněck a osmému Dinamu Minsk má však nedělní zápas na ledě Slovanu Bratislava k dobru.

Lev si zajistil druhou výhru v řadě kanonádou ve třetí třetině, kterou vyhrál 4:1 a zlomil odpor soupeře, který se oproti svým zvyklostem až na jednu výjimku k žádným zákeřnostem neuchyloval.

Lev otevřel skóre v oslabení

Domácí byli v první třetině souboje o velmi důležité body střelecky výrazně aktivnější, k čemuž přispěly i přesilovky.

První - a hned pětiminutová - přišla již v osmé minutě, kdy bitkař Gillies píchl holí ve středu kluziště Birnera a zápas pro něho skončil.

Právě Birner měl v následné početní výhodě velkou šanci, gólman Lisutin ho však vychytal. Po Řepíkově faulu se poměr hráčů na ledě vyrovnal, přesto přišla nadějná rána Hossy, ale Lisutin byl opět připraven.

V dohrávané přesilovce z Gilliesova trestu ještě zahrozil Řepík, ale nedal. První trefy se dočkal Lev 54 vteřin před přestávkou a paradoxně v oslabení, když přečíslení dvou na jednoho zakončil úspěšně Petr Vrána.

Čechov vyrovnal "z ničeho"

Úvod druhé části přinesl další přesilovku Pražanů, v níž vypálil Oystrick a dorážející Novotný nedokázal zpod svých nohou dostat puk za Lisutinova záda.

V 29. minutě tam sice Nakládal kotouč dostal, ale sám dobře tušil, že to nebylo v souladu s pravidly; kopnutí bruslí následně potvrdil sudí u videa.

Poté byl blízko zvýšení náskoku bekhendem dorážející Sekáč, místo toho ale na druhé straně vyrovnal šťastným zásahem Selezňov.

Hned poté přišla přesilovka Čechova, který výrazně ožil, ale Lvi se dokázali ubránit bez úhony.

Naopak v závěru druhého dějství přišla ještě Birnerova teč Krejčíkova nahození, která nadělala Lisutinovi hodně problémů.

Danielsson skóroval á la Granlund

Třetí třetinu otevřel parádní florbalovou fintou Nicklas Danielsson, když za brankou hostů nabral kotouč na čepel hole a vzduchem ho dopravil za Lisutina.

Hned vzápětí jel na gólmana Viťazu osamocený Birner, svým zakončením sice rozjásal celý stadion, ale hrálo se dál a po přerušení hry se podruhé v utkání ověřovala předchozí situace u videorozhodčího.

Protože však Birner napálil puk pouze do horní tyčky, gól uznán být nemohl.

V 48. minutě se ovšem po buly v útočném pásmu dostal kotouč mezi kruhy k Richardu Gyngemu a ten zvýšil na 3:1.

"Čechov potvrdil předchozí výkony"

A když se o dvě minuty a 21 vteřin později dočkal tentokrát již zcela regulérní branky Jakub Nakládal, bylo patrné, že Čechov už nenajde sílu k odporu.

Přesně po 57 odehraných minutách přidal pátý gól kapitán Jiří Novotný, hosté pak už jen výsledek zkorigovali.

"Viťaz dvě třetiny potvrzoval ty výsledky, které udělal v předchozích zápasech - třikrát po sobě vyhrál 2:1, sice neskóroval mnohokrát, ale výborně bránil. My jsme s tím měli první i druhou třetinu velké problémy," připustil na tiskové konferenci po utkání kouč Lva Václav Sýkora.

"Tři body jsou hodně potřebné"

Připomněl, že jeho svěřenci sice soupeře v první třetině výrazně přestříleli, ale těch skutečně nebezpečných střel bylo málo.

"Většinou to bylo z velké vzdálenosti a úhlu. Naštěstí jsme se prosadili ve třetí třetině a rozhodli. Dokázali jsme proměnit své šance a získali ty tolik potřebné body k tomu, abychom bojovali o účast v play off," řekl Sýkora.

"Viťaz má v současné chvíli mladý tým, protože své hráče dal k dispozici jiným týmům. Dnes mě mrzela naše hra v obraně, ale ani útočníci nebyli nejlepší a rozhodlo zejména vyloučení v začátcích třetin," uvedl jeho protějšek Jurij Leonov.

Výsledek:

Lev Praha - Viťaz Čechov 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 20. Vrána (Birner, Nakládal), 43. Danielsson (Gynge), 48. Gynge (Novotný), 50. Nakládal (Cipulis), 57. Novotný (Danielsson, Oystrick) - 34. Selezňov, 58. Timkin (Fahey, Golovkov). Rozhodčí: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin (všichni Rus.). Vyloučení: 6:5, navíc Krejčík, Vrána - Koroljov všichni 10 min., Gillies 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5022.
Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikuš, Porseland, Krejčík - Gynge, Novotný, Danielsson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Sekáč, Surový - Niživijs, Karamnov, Cipulis - od 27. navíc T. Rachůnek. Trenér: Václav Sýkora.
Čechov: Lisutin - Chafizulin, Selezňov, Malevič, Golovkov, Kudinov, Fahey, Tatalin - Panarin, Baďjukov, Timkin - Podzinš, Hennessy, Koroljov - Sergejev, Tichomirov, Kuljomin - Gillies, Černov, Bělousov - Dvurečenskij. Trenér: Jurij Leonov.

14. Dinamo Riga 49 12 3 4 30 102:145 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.