Lev poprvé v sezoně neinkasoval, Kovář v čele bodování

9. 10. 2013 21:26
Lev doma porazil Neftěchimik Nižněkamsk 2:0 a poprvé v této sezoně udržel čisté konto.
Lev po porážce od Magnitogorsku porazil Nižněkamsk a dokonce udržel čisté konto
Lev po porážce od Magnitogorsku porazil Nižněkamsk a dokonce udržel čisté konto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Lva se v KHL po čtyřech zápasech dočkali plného bodového zisku, když, když na svém ledě porazili 2:0 Nižněkamsk a udrželi se tak v pásmu pro play off.

O góly vítězů se postarali Jakub Klepiš a Michal Řepík. Brankář Petri Vehanen udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Z dalších zápasů byli čeští hráči vidět především v souboji Slovanu s Magnitogorskem. Jan Kovář se díky třem asistencím vyšvihl do čela kanadského bodování celé soutěže.

Na góly se čekalo dlouho

Úvod utkání zaujal více než pět tisíc diváků více vysokým nasazením než šancemi. Z ostré hry rezultovala už v 8. minutě bitka O´Byrneho s Osalou. Velké příležitosti Humphriese a Řepíka však zůstaly nevyužity.

Změnu bezbrankového skóre nepřinesla ani 40sekundová přesilovka hostů pět na tři ani série domácích početních výhod včetně dvojnásobné v prostřední třetině. V největší šanci mířil Vrána jen do tyče.

Střelecké trápení prolomil až chvíli před druhou přestávkou Klepiš, jenž se k puku dostal na modré čáře a po šikovném manévru prostřelil změť těl i Sudnicyna. Neftěchimik se musel snažit více útočit, ovšem místo vyrovnávací trefy přišla Řepíkova pojistka.

Slovan ukončil vítěznou šňůru Magnitogorsku

Série hokejistů Magnitogorsku, kterou v pondělí v Praze na ledě Lva prodloužili na osm výher, skončila v KHL dnes v Bratislavě. Slovan porazil Metallurg 4:3 v prodloužení za výrazného přispění českého útočníka Michal Vondrky, jenž vstřelil dva góly.

Favorizovaní hosté měli na Slovanu bleskový nástup - už v 53. sekundě otevřel skóre Zaripov, na jehož brance se stejně jako na všech ostatních v zápase podílel Jan Kovář. Bývalý útočník Plzně s 19 body vede kanadské bodování soutěže, o bod za ním jsou jeho kolegové z elitní řady Metallurgu Zaripov a Mozjakin.

Svěřenci českého trenéra Rostislava Čady však ještě v první třetině otočili a v 35. minutě zvýšil Vondrka už na 3:1. Magnitogorsk stejně jako před dvěma dny v Praze dokázal srovnat a dovést zápas do prodloužení, tentokrát v něm ale neuspěl. O bodu navíc pro domácí rozhodl po rychlém brejku v 56. sekundě nastavení Vondrka.

Slovan, jenž se po špatném úvodu zvedá a vyhrál třetí ze čtyř zápasů, je s 12 body stále nejhorší v Západní konferenci.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy:

HC Lev Praha - Neftěchimik Nižněkamsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Klepiš (Němec), 49 Řepík (Birner, Vrána). Rozhodčí: Zacharov, Dejev - Michel, Šichanov. Vyloučení: 5:6, navíc O´Byrne - Osala oba 5 min. Bez využití. Diváci: 5054.

Lev Praha: Vehanen - Němec, Oystrick, Mikuš, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Humphries - Klepiš, Christensen, Novotný - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: Václav Sýkora.
Nižněkamsk: Sudnicyn - Kosmačov, Berezin, Šulakov, Bělov, Romanov, Ščitov, Beljakov - Milovzorov, Cibák, Osala - Tolpeko, Koukal, Radivojevič - Jakimov, Polygalov, Demagin - S. Alševskij, Chochrjakov, J. Alševskij - od 41. navíc Kulikov. Trenér: Vladimir Krikunov.

CSKA Moskva - Čeljabinsk 1:3
Čerepovec - Chabarovsk 3:2 (za hosty Petružálek 0+1)
Jaroslavl - Vladivostok 4:0
Atlant Mytišči - Novokuzněck 2:1
Petrohrad - Novosibirsk 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Červenka 0+1)
Dinamo Minsk - Záhřeb 2:3 v prodl. (za domácí Irgl 0+1)
Dinamo Riga - Ufa 2:5
Slovan Bratislava - Magnitogorsk 4:3 v prodl. (Vondrka 2+0, Netík 0+1 - Kovář 0+3).