Lev porazil Kazaň a ovládl Prague Hockey Cup. Zářil Kapanen

16. 8. 2013 19:53
Hokejisté Lva Praha ovládli první ročník domácího Prague Hockey Cupu, když ve finále turnaje týmů Kontinentální ligy porazili Kazaň 4:1.
Švéd Thörnberg se na výhře Lva podílel jedním gólem.
Švéd Thörnberg se na výhře Lva podílel jedním gólem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva Praha ovládli první ročník domácího Prague Hockey Cupu, když ve finále turnaje týmů Kontinentální ligy porazili Kazaň 4:1. Svému soupeři oplatili čtvrteční prohru 3:4 po samostatných nájezdech ze závěrečného utkání ve skupině.

Dvěma góly se podílel na dnešním úspěchu finský útočník Niko Kapanen, po jedné brance vítězů přidali Švédové Martin Thörnberg a Nicklas Danielsson. Za poražené se trefil pouze český útočník Tomáš Vincour.

Bezbrankový stav prolomil před 1857 diváky 15 vteřin před koncem úvodního dějství Kapanen, který usměrnil za Garipovova záda nastřelení Nathana Oystricka tečované ještě Nikolajem Žerděvem. Posila Lva právě z Kazaně se podruhé trefila v polovině utkání z dorážky.

Ve 37. minutě zakončil švédskou kombinaci s Patrikem Zackrissonem Martin Thörnberg. Ještě ve druhé třetině snížil Vincour, který tvrdou ranou překonal Petriho Vehanena. Výhru Lva pojistil pět minut před koncem Danielsson.

Třetí místo obsadila Ufa, které vyhrála nad Dinamem Riga 4:3 po samostatných nájezdech.

Prague Hockey Cup, turnaj týmů KHL:

Finále:

HC Lev Praha - Ak Bars Kazaň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Kapanen (Žerděv, Oystrick), 31. Kapanen (Oystrick, Danielsson), 37. Thörnberg (Zackrisson, Sekáč), 55. Danielsson (Žerděv, Oystrick) - 39. Vincour (Bourque). Rozhodčí: Olenin, Bulanov - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4, navíc Medveděv (Kazaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1857.