Lev poprvé vyhrál v O2 areně. Němec: Byl to tu velkej hukot

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 4. 2014 5:00
První neruský tým v semifinále play off zlomil prokletí pražské O2 areny, když po pěti předchozích neúspěších konečně ve vysočanské hale vyhrál.
I necelých šest tisíc diváků dokázalo podle hráčů pražského Lva vytvořit v O2 areně parádní atmosféru.
I necelých šest tisíc diváků dokázalo podle hráčů pražského Lva vytvořit v O2 areně parádní atmosféru. | Foto: CPA

Praha - Hned několik premiér měl středeční úvodní zápas finále Západní konference KHL mezi pražským Lvem a Lokomotivem Jaroslavl (3:0).

První neruský tým v semifinále play off zlomil prokletí pražské O2 areny, když po pěti předchozích neúspěších konečně ve vysočanské hale vyhrál, první čisté konto v letošním play off vychytal finský gólman Lva Petri Vehanen, který se zároveň postaral o první nulu Lva před vlastním publikem.

"Veha chytá skvěle celou sezonu a jen třešnička na dortu, že vychytal svou první nulu. Výborně chytá ale i Atte (Engren), takže je skvělé, když se můžete takhle o gólmany opřít," připomněl Ondřej Němec Vehanenova krajana, který vychytal čisté konto v předchozím zápase na ledě Doněcku.

Právě Němec stejně jako ve zmíněném šestém zápase série s Doněckem (1:0) vstřelil vítězný gól, když v 15. minutě opět využil přesilovou hru bombou od modré čáry.

"Ještě potřebuju sedm takových gólů, které rozhodnou zápas," připomněl fakt, že Lvu chybí ještě sedm vítězných duelů k triumfu v Gagarinově poháru.

"Od nikoho se mlátit nenecháme"

"Sedli jsme si teď na přesilovky, hodně jsme je cvičili a je to znát, Jirka Novotný hodně pomáhá tím, že stojí před bránou a cloní brankáři. Já to tam mám pěkně od kluků připravený a už to není těžké to trefit," přiznal Němec.

Ten v závěru přiznal, že na hráčích Lokomotivu byla na konci znát frustrace z prohry, a výsledkem toho byly dva vyšší tresty pro jejich hráče.

"Nejsme žádní otloukánci, kteří by se nechali mlátit. Mají kanadského trenéra, nečekali jsme ani nic jiného, než že tak na konci budou hrát. Zkusili to na nás, my jsme ale fyzicky hodně silní," poukázal Němec na to, že Lva vede velezkušený kanadský kouč Dave King

Právě King si po zápase stěžoval, že jeho tým nehrál jako v předchozích dvou sériích s Dynamem Moskva a Petrohradem, tedy dvěma velkými adepty na celkový triumf, které Lokomotiv v cestě do finále konference vyřadil.

"Musíme ve druhém zápase hrát o moc lépe, aby tahle série byla tak dlouhá, jak se očekává. Bylo tam z naší strany příliš vyloučení a ani přesilovky dnes nefungovaly podle našich představ," zhodnotil zápas King.

Vrána: I v pátek po nás budou lézt

S ním však nesouhlasil útočník Lva Petr Vrána, podle nějž odehrál Lokomotiv velmi dobrý zápas.

"Výsledek nenapovídá tomu, jak ta hra vypadala, oni měli v prvních dvou třetinách spoustu šancí. Naopak měli jsme štěstí, že jsme dali rychlé dva góly a uklidnili jsme se, dostali se do pohody a naopak oni se dostali trošku pod tlak," přiznal centr druhé řady Lva.

"I v pátek budou podle mě hrát stejně, nic složitého, budou to cpát do brány ze všech pozic jako dneska a snažit se tam mít jednoho hráče na dorážku. Hrají hodně agresivně, mají spoustu mladých útočníků, kteří vám okamžitě lezou po zádech. Není to vůbec jednoduché, očekáváme zase dlouhou sérii," doplnil Vrána.

Velkou radost měl naopak z toho, že druhý gól, který padl 45 po Němcově úvodním zásahu, zaznamenal navrátilec po zranění Jakub Klepiš, který skóroval po dlouhých pěti měsících. 

"Všichni z toho byli nadšení, navíc ten gól byl hodně důležitý, protože přišel hned po tom prvním. Doufám, že mu to tam teď bude padat častěji. Je to pro nás obrovsky důležitý hráč, má z play off spoustu zkušeností. Vyhrál dva tituly v Česku, mistrovství světa, takových hráčů moc není," hodnotil Vrána.  

Němec: Kotel u nás jde nahoru

Po zápase si také pochvaloval kulisu, kterou zápasu vytvořilo necelých šest tisíc diváků v hale.

"Atmosféra byla skvělá, nečekali jsme, že přijde tolik lidí. Přece jen proti nám hrála Sparta fotbal i hokej. Navíc máme informace, že má v pátek přijít ještě mnohem více fanoušků," myslí si Vrána.

"Jde poznat, že ten kotel tady jde nahoru. Bylo tu šest tisíc lidí, ale ten spodek vypadal hodně zaplněně, takže když se zapojí všichni, je to velkej hukot. A když víme, že by mělo v pátek přijít deset tisíc lidí, tak vás to o to víc nahecuje," doplnil jej Němec.

 

Právě se děje

Další zprávy