Lev poprvé vyhrál federální derby. A chce do play off

3. 2. 2013 19:30
Český účastník KHL zvítězil v dohrávce 49. kola KHL na ledě Slovanu Bratislava 5:4.
Lvi si znovu vrací do boje o play off, nyní jim patří sedmá příčka.
Lvi si znovu vrací do boje o play off, nyní jim patří sedmá příčka. | Foto: Eduard Erben

Bratislava - Až na čtvrtý pokus dokázali hokejisté Lva Praha zvítězit ve federálním derby nad Slovanem Bratislava.

V nedělním čtvrtém vzájemném zápase sezony KHL zvítězili Pražené ve slovenské metropoli 5:4.

O zisku veledůležitých tří bodů pro Lvy rozhodl v 58. minutě Lotyš Martins Cipulis.

Lev se díky dnešní výhře znovu vrátil na příčky zajišťující postup do play off, ovšem po reprezentační pauze jej čeká náročná série tří venkovních zápasů, která definitivně rozhodne o jeho postupu, či nepostupu do Gagarinova poháru.

Naopak Slovan dnes propásl jednu z šancí jak si vyřazovací boje definitivně pojistit. I tak má ale na šesté příčce Západní konference o pět bodů více než sedmý Lev, za nímž jsou v rozmezí dvou bodů tři další celky.

Gólostroj v první třetině

Zatímco první dvě vzájemná utkání dnešních soupeřů přinesla jen tři branky a to psolední vyhrál Slovan 4:3, tentokrát přišel už v první třetině gólový ohňostroj.

Ve druhé minutě totiž poslali Lva do dvoubrankového vedení Tomáš Surový a Vitalij Karamnov. O chvíli později sice snížil Lipianský, jenže od modré vrátil dvougólový rozdíl na tabuli se skóre zápasu Nathan Oystrick.

Kanonáda ale pokračovala. Slovan, hnaný neumdlévajícími domácí fanoušky, totiž zásluhou Olveckého a Mikúše srovnal, jenže v 15. minutě poslal Lva znovu do vedení Ondřej Němec.

Rozhodla 58. minuta

Ve druhé části se oba týmy zklidnily, vědomy si důležitosti utkání. Pražané ovšem až moc, a tak se dostali ke konci části pod velký tlak, který přetavil ve vyrovnání Libor Hudáček.

Třetí třetina začala sérií přesilovek domácích, jenže ti s nimi nakládali hanebně, a to se jim stalo osudným. Pražané měli v závěru více ze hry a převahu proměnil ve vítězný gól Martins Cipulis, jehož nikým nehlídaného našel přihrávkou z rohu Marcel Hossa.

Domácí se poté vrhli do zoufalého útoku, ale na pořádnou šanci se i přes powerplay nezmohli.

HC Slovan Bratislava - HC Lev Praha 4:5 (3:4, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Lipianský (Kukumberg), 11. Ölvecký, 13. T. Mikúš, 38. Hudáček (Lipianský) - 2. Surový (Hossa), 2. Karamnov (Sekáč, T. Rachůnek), 7. Oystrick (Novotný), 15. Němec (Novotný, Lepistö), 58. Cipulis (Hossa). Rozhodčí: Bulanov, Olenin - Birin, Medvěděv (všichni Rus.). Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 10.055.

Sestavy:

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Kytnár, Svatoš - Kukumberg, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada.

Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikuš, Mäenpää, Krejčík - Gynge, Novotný, Danielsson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Surový, Cipulis - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek - Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

14. Dinamo Riga 49 12 3 4 30 102:145 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.