Lev natáhl sérii porážek. Prohrál i s Nižněkamskem

15. 10. 2012 19:48
Pražský lev prohrál na ledě Nižněkamsku 2:3 po prodloužení a natáhl tak sérii porážek na čtyři zápasy.
Zdeno Chára v dresu Lva ještě nepocítil chuť vítězství
Zdeno Chára v dresu Lva ještě nepocítil chuť vítězství | Foto: CPA - Eduard Erben

Nižněkamsk - Ani napočtvrté to nevyšlo. Hokejisté pražského Lva v Kontinetální hokejové lize opět prohráli. Tentokrát na ledě Nižněkamsku 2:3 po nájezdech. Jeden bod si tak výběr trenéra Jandače přeci jen odvezl.

Po dvou domácích zaváhání s Petrohradem a moskevským Dynamem, neuspěl český klub ani v sobotu v Kazani.

Proti Nižněkamsku dali trenéři mužstvu nový impuls tím, že poprvé postavili do brány uzdraveného kanadského gólmana Drewa MacIntyra. Tradiční jednička Pöpperle dostala volno.

V utkání hosté ale pokaždé dotahovali. Po bezbrankové první třetině poslal domácí do vedení Jakubov.

V nájezdech řádili Češi

Brzy sice vyrovnal Novotný, ale těsně před odchodem do šaten před druhou přestávkou inkasoval Lev ještě jednu branku z hole Polyganova.

V závěrečné části se Lev oklepal a v přesilovce vyrovnal na 2:2. Postaral se o to Hossa, kterému skvěle nahrál Mikúš.

Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých se dařilo lépe Nižněkamsku. Za ten totiž skórovali Netík a Koukal. A protože za hosty proměnil jediný nájezd Christensen, muselo se mužstvo trenéra Jandače smířit s jediným bodem.

Trončinský přispěl k výhře asisentcí

Obránce Marek Trončinský přispěl jednou asistencí k výhře Chanty-Mansijsku 6:3 nad Spartakem Moskva. Český hokejista si připsal osmý bod v sezoně a je jednoznačně nejproduktivnějším zadákem v týmu.

Gól Jana Bulise zachránil Čeljabinsku bod z utkání proti Jaroslavli. Český útočník v 53. minutě vyrovnal na 2:2, po samostatných nájezdech se ale z vítězství nad nejlepším celkem Východní konference radoval hostující Lokomotiv.

Bulis se trefil posedmé v sezoně a spolu s Jakubem Klepišem z pražského Lva a Jakubem Petružálkem z Chabarovsku je nejlepším českým střelcem v Kontinentální lize.

Petrohrad prohrával ještě v 37. minutě s Novokuzněckem o dvě branky, nakonec ale na svém ledě zvítězil 4:2. Vyrovnání zařídil Petr Průcha deset sekund po zahájení třetí třetiny v oslabení, pak hráči domácího SKA skórovali ještě dvakrát.

Výsledek Kontinentální hokejové ligy

Neftěchimik Nižněkamsk - Lev Praha 3:2 sn. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky
: 22. Jakubov (Mamašev), 40. Polyganov (Subbotin), rozhodující nájezd Koukal - 30. Novotný (Klepiš, Škoula), 51. Hossa (Mikúš, Chára). Rozhodčí: Ravodin, Rogačev - Zacharenkov, Šeljanin. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 5500.

Nižněkamsk: Dalton - Berezin, Blochin, Selyjanov, Mamašev, Groť, Rozin, Plechanov, Belov - Osala, Cibák, Milovzorov - Jakubov, Koukal, Netík - Voroběv, Polygalov, Subbotin - J. Alševskyj, Chochrjakov, J. Alševskyj. Trenér: Vladimir Golubovič.
Lev: MacIntyre - Škoula, Němec, Chára, Oystrick, Hunkes, Mikuš, Krejčík - Klepiš, Christensen, Novotný - Surový, Mikúš, Hossa - Řepík, Vrána, Bartečko - Sekáč, Karamnov, Jaroslav Svoboda - Cingel. Trenér: Josef Jandač.

Další zápasy KHL:

Omsk - Doněck 2:1, Barys Astana - Dinamo Riga 5:0, Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 6:3 (za domácí Trončinský 0+1), Čeljabinsk - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Bulis 1+0), Jekatěrinburg - Atlant Mytišči 1:0, Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 3:2, Ufa - CSKA Moskva 1:4, Čerepovec - Viťaz Čechov 1:3, Kazaň - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájezdech, Petrohrad - Novokuzněck 4:2 (za domácí Průcha 1+0)