Lev končí pod vrcholem. Všechny nás to štve, říká Němec

Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 7. 2014 6:00
Klíčový obránce Lva Ondřej Němec v rozhovoru pro Aktuálně.cz mluví o náhlém konci pražského klubu v KHL.
Smutný Ondřej Němec. Se Lvem Praha ještě minulý týden prodloužil o dva roky smlouvu, jenže teď se musí stěhovat jinam. Pražský klub nemá peníze a zaniká. KHL se už v Česku hrát nebude.
Smutný Ondřej Němec. Se Lvem Praha ještě minulý týden prodloužil o dva roky smlouvu, jenže teď se musí stěhovat jinam. Pražský klub nemá peníze a zaniká. KHL se už v Česku hrát nebude. | Foto: Lev Praha

Praha - Poslední naděje definitivně vyhasly. Majitelé klubu včera oficiálně potvrdili, že Lev Praha nenastoupí do nového ročníku Kontinentální ligy. Zpráva zasáhla i obránce Ondřeje Němce. Ten už sice nové angažmá v Rusku předjednané měl, jenže ze Lva se mu odcházet nechce.

"Nikomu se z Prahy nechce. Pro nás byla Praha v KHL snová destinace," říká Němec v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Ještě před necelými čtrnácti dny přitom prodloužil se Lvem smlouvu o dva roky.

V té době totiž všichni věřili, že pražský klub do sezony nastoupí. Majitelé ovšem peníze na naplnění rozpočtu sehnat nedokázali a včera veškeré snahy o pokračování ruského hokeje v Čechách odpískali.

Jak jste úterní zprávu o definitivním konci Lva přijal?
Co si budeme povídat, všichni jsme to už trošku čekali. I když jsme teda do poslední chvíle věřili, že to nějak dopadne. Je to obrovská škoda a nikomu z nás se z Prahy nechce. Pro nás to byla v KHL snová destinace.

Už víte, co bude dál?
Vím. Já už nový klub mám, vracím se do Ruska a desátého července se tam mám hlásit. Jeho jméno vám ale zatím neřeknu, počkám až to zveřejní oficiálně klub.

Co ostatní spoluhráči?
Všichni hráči začali sondovat po novém angažmá už v momentě, kdy se zpráva o možném konci klubu objevila poprvé. Nebudeme si nic nalhávat, každý chtěl mít alternativu, kdyby se to potvrdilo.

Bylo těžké hledat alternativní angažmá, když v KHL kromě Lva skončil v podstatě ve stejnou dobu i Doněck a volných hráčů teď bylo hodně?
Kdyby se tahle situace stála před měsícem, bylo by řešení problému mnohem jednodušší. Já jsem měl ale štěstí. Klub, se kterým jsem se dohodl, potřeboval obránce praváka a navíc splňoval všechny mé nároky.

Jak vám konec Lva oznámilo vedení klubu?
Mluvil jsem o tom osobně s manažerem Chabibulinem. Řekl mi, že je mu to hrozně líto a že do poslední chvíle věřil, že KHL v Praze zůstane. Bohužel to ale je hra někoho jiného. KHL v Praze stála spoustu peněz a když ty teď nejsou, nemůže se hrát.

Ještě na jaře jste hráli finále s Magnitogorskem. Dokážete si teď vůbec uvědomit, že tenhle klub jen pár týdnů nato zanikne?
Co na to mám říct? Je to těžké přijmout. V týmu jsme něco budovali, byli tady super spoluhráči, skvělý realizační tým i management. Dva roky jsme bojovali o fanoušky a v play off se nám to konečně povedlo. Třikrát jsme vyprodali 02 arenu, strhli jsme je na svou stranu. A teď Lev končí takhle těsně pod vrcholem, po prohraném finále. Je to strašná škoda a všechny nás to štve.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 milionů obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy