Lev je členem rodiny KHL, tvrdí její šéfové. Může se vrátit

Jiří Just Sport Jiří Just, Sport
8. 7. 2014 11:01
Rozhovor Aktuálně.cz s Iljou Kočevrinem, viceprezidentem KHL. Doufá, že se Lev po této sezoně do ligy vrátí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Moskva (od našeho spolupracovníka) - Vicemistr Kontinentální hokejové ligy Lev Praha končí. Po loňském fantastickém nástupu na led prestižní soutěže, kde převálcoval ruské i evropské soupeře, dali od pražského Lva ruce pryč sponzoři.

Krach invaze českého hokeje do ruské superligy mrzí nejen české fanoušky, ale také vedení KHL.

„Kontinentální hokejové lize bude Česko chybět. Jsem přesvědčen, že vám KHL také,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz Ilja Kočevrin, viceprezident Kontinentální hokejové ligy pro marketing a komunikaci.

A.cz: Lev Praha nebude v příští sezoně Kontinentální hokejovou ligu hrát. Co na to říkáte?

Situace se Lvem je problém čistě finančních možností klubu. Je velmi mrzuté, že se akcionářům pražského klubu nepodařilo vytvořit na příští sezonu potřebný rozpočet, aby se tým mohl účastnit KHL.

Jak to KHL vnímá?

Pro nás všechny to je dvojnásobně nepříjemné, neboť Lev byl finalistou Gagarinova poháru, ukazoval divácky přitažlivý a moderní hokej a čeští fanoušci - i když ne hned - si tým oblíbili a vyprodali všechna místa na zápas v play-off.

Právě na zápase Lva byl ustanoven nový rekord návštěvnosti zápasu KHL, když na tribunách O2 areny sledovalo šestý finálový zápas více než 17 tisíc diváků.

I pro české fanoušky je to tedy podle vás ztráta…

Jsem přesvědčen, že tak napínavé zápasy, jakými byla série Lev - Metallurg neviděla Praha hodně dlouho. Ne náhodou kapitán Lva Jiří Novotný nedávno v jednom z rozhovorů uvedl, že finále Gagarinova poháru je pro něho důležitější než vítězství české reprezentace na mistrovství světa v roce 2010.

Může se pražský Lev do KHL vrátit?

Velmi jsme doufali, že se akcionářům klubu podaří nalézt chybějící prostředky, ale z různých důvodů se to nepodařilo.

Současně chci ale zdůraznit: Lev zůstal rovnoprávným členem Kontinentální hokejové ligy, členem naší družné rodiny, a pokud za rok projeví zájem o návrat do šampionátu KHL a poskytne potřebné finanční záruky, bude to možné bez jakýchkoliv dodatečných podmínek.

Neplánuje KHL pozvat do ligy jiný český klub?

Česko je nepochybně hokejovou zemí se svými tradicemi a bohatou historií. A my bychom si velmi přáli, aby se u vás objevili lidé, kteří by mohli podniknout kroky k návratu Česka na mapu Kontinentální hokejové ligy.

Myslím si, že je nutné, aby se spojilo úsilí mnoha lidí, neboť pochybuji, že v současné době nějaký klub hrající českou extraligu je finančně připraven dostát požadavkům naší ligy.

V příštím ročníku tedy s klubem z Česka nepočítáte…

V příští sezoně v Kontinentální hokejové lize nebude hrát ani jeden klub z České republiky.

Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál. Jedno vám ale mohu říct jistě: Kontinentální hokejové lize bude Česko chybět. Jsem přitom přesvědčen, že vám bude KHL chybět též.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Zeman udělil milost mladému muži s onkologickým onemocněním

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost mladému muži, který se dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním. 

Prezident republiky prominul omilostněnému muži zbytek jednoho a celý druhý nepodmíněný trest odnětí svobody, uložené mu za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Prezident republiky přihlédl k tomu, že omilostněný se přes svůj poměrně mladý věk dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním, pro které mu již dříve soud výkon trestů opakovaně přerušil. K žádosti se s kladným hodnocením připojila i sociální pracovnice azylového domu pro mladé, ve kterém se odsouzený nyní nachází, uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident zatím udělil celkem 15 milostí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman podepsal zrušení daně z nabytí nemovitosti, osvobození bude i zpětné

Prezident Miloš Zeman podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Tuto daň ve výši čtyř procent platil kupující a stát na ní ročně vybíral v posledních letech kolem 13 miliard korun. Zákon, kterým se ruší patřičné zákonné opatření Senátu z roku 2013, současně zachovává možnost kupujících odečítat si od základu daně z příjmů úroky z úvěru na bydlení.

Podle dřívějšího vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se daň fakticky zruší zpětně od letošního 31. března. Lidé, kteří měli lhůtu pro podání přiznání k této dani do 31. března a následně kvůli pandemii odloženou do konce srpna, už daň platit nebudou. Pokud ji někdo zaplatil, úřad mu peníze vrátí standardním způsobem pro výplatu přeplatku. Týká se to tak lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr v prosinci 2019 nebo později.

Další zprávy