Lev doma poprvé prohrál, popravil jej kazaňský Pesonen

23. 9. 2013 21:17
Finský útočník Pesonen dvěma góly zničil Lev Praha. Český tým prohrál s Kazaní.
Lev Praha prohrál s Kazaní.
Lev Praha prohrál s Kazaní. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Lev Praha si v KHL připsal první domácí porážku. Český tým nestačil na Kazaň, s níž prohrál těsně 1:2. Dvěma góly zařídil výhru hostů finský útočník Janne Pesonen. Domácí dokázali pouze snížit zásluhou Švéda Danielssona.

Svěřenci kouče Václava Sýkory tedy museli na domácím ledě po třech výhrách skousnout první porážku. Další zápas čeká českého zástupce v soutěži v pátek na ledě Novokuzněcku.

Kapitán Novotný mohl otevřít skóre

Oba týmy hrály od začátku aktivně a v největší šanci se ocitl ve třetí minutě kapitán Lva Novotný, jehož střelu z mezikruží kryl Barulin. Kazaň se pak ubránila při trestu Obuchova a sama při vyloučení Sekáče otevřela skóre, když po Těreščenkově akci zakončil do odkryté branky Pesonen.

Lev mohl odpovědět v 16. minutě, kdy Cingel vyřešil přečíslení dvou na jednoho střelou a hostující gólman zasáhl lapačkou. Na druhé straně přestřelil český krajánek Vincour. Před pauzou po přečíslení vyzval Burmistrov Stapletona, který ztroskotal na Vehanenově betonu.

Těreščenko a Pesonen řádili

Blízko vyrovnání byl Lev ve 24. minutě, kdy Němcova střela propadla Barulinovi za záda, ale puk za brankovou čáru nezamířil. Pražané pokračovali v náporu, nedokázali se však prosadit. Na druhé straně při Ševcově vyloučení pálil nebezpečně Kornějev.

Ve 32. minutě dali Ak Bars domácím další lekci z produktivity. Těreščenkovu střílenou přihrávku usměrnil do sítě znovu Pesonen. Lev se nadále pral s defenzivou soupeře, který chodil do nebezpečných brejků. Hattrick se pokoušel dovršit Pesonen a Vehanena prověřil i Burmistrov. Za domácí se zkoušel prosadit bekhendem Cingel a po průniku Novotný.

Dlouhá přesilovka srovnání nepřinesla

Lev se dočkal po 90 vteřinách třetí třetiny. Danielsson si ve středním pásmu zpracoval v jízdě ideálně Thörnbergovu přihrávku, oklamal tím beka Medveděva a tvrdou ránou sebral Barulinovi nulu.

Další možnosti měli Novotný a Zackrisson. V čase 55:23 byl vyloučen Panin za faul na Vránu na pět minut a do konce utkání, ale Lev dlouhou přesilovku v závěru umocněnou power play nezužitkoval. Připsal si třetí porážku v osmém utkání ročníku.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Ak Bars Kazaň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Danielsson (Thörnberg) - 8. Pesonen (Těreščenko, Petrov), 32. Pesonen (Těreščenko). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 3:1, navíc Panin (Kazaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4944.

Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Mikuš - Klepiš, Kapanen, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Danielsson, Christensen, Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Heshka, Medveděv, Zacharjuk, Jarullin, Panin - Pertov, Těreščenko, Pesonen - Varnakov, Burmistrov, Stapleton - Obuchov, Svitov, Lukojanov - Golubev, Tkačov, Vincour. Trenér: Valerij Bělov.

Ostatní výsledky:

Dinamo Riga - Nižnij Novgorod 2:3, Lev Praha - Kazaň 1:2, Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 4:5 (za domácí Mojžíš a Vondrka oba 1+1, Škoula 0+1).