Lev buduje tým pro KHL. Už získal pět medailistů z MS

Lev buduje tým pro KHL. Už získal pět medailistů z MS
Zatím nejčerstvější posilou pražského Lva se stal Luboš Bartečko, kapitán popradského předchůdce pražského klubu a někdejší slovenský reprezentant.
Z pražské Sparty, se kterou bude HC Lev úzce spolupracovat, se do týmu Lva přesunuje brankář Tomáš Pöpperle. Tomu letošní MS jen těsně uniklo, když přenechal místo trojky Petru Mrázkovi.
Lev se nicméně bude moci opřít o dva české reprezentační obránce: Prvním je Ondřej Němec, který loni působil v dresu Severstalu Čerepovec.
Druhý český reprezentační bek Tomáš Mojžíš  působil v uplynulé sezoně ve finském TPS Turku.
Foto: Reuters
Sport Sport
24. 5. 2012 8:55
Podívejte se na dosud známá hokejová jména, která v Praze utvoří tým KHL HC Lev.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy