Lev bojuje s lichvou. Aukro prodej drahých lístků nezakáže

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 4. 2014 12:22
O2 arena je i dnes beznadějně vyprodaná. Lístky na šesté finále KHL si ale můžete stále koupit na internetových aukcích. Lev označil takové jednání za nelegální a žádá, aby byly nabídky staženy.
Lístky na Lva zmizely z terminálů Sazky, ale prodávají se na internetu. Za několikanásobně vyšší ceny. Lev se obrátil na své právníky.
Lístky na Lva zmizely z terminálů Sazky, ale prodávají se na internetu. Za několikanásobně vyšší ceny. Lev se obrátil na své právníky. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Lev Praha vs. lichva. O2 arena bude i během dnešního šestého finále KHL s Magnitogorskem beznadějně vyprodaná, zájem o vstupenky na zápas ale trvá. Koupit se dají na internetových aukcích, jenže za dvojnásobně až trojnásobně větší cenu.

Utkání začíná v 19:00 - on-line reportáž čtěte i na webu Aktuálně.cz - ZDE!

Lev Praha jednání překupníků pobouřilo, považuje ho za nelegální a teď zvažuje další postupy. Pražský klub už se dopoledne obrátil na své právníky.

"Mrzí nás, že se někteří lidé snaží na našich zápasech přivydělat a na jiné se nedostalo," potvrdil Aktuálně.cz PR ředitel Lva Jan Rachota.

Je to lichva? Nejspíš ne

Má to ale háček. Prodávání vstupenek na internetu totiž ve své podstatě ani nemusí být protizákonné. Je to otázka posouzení lichvy. Pokud se budou lístky prodávat za několikanásobně vyšší ceny, mohla by se skutková podstata lichvy naplnit. Ta ale zároveň počítá s rozumovou slabostí a tísní kupujícího a ten v tomhle případě zřejmě moc dobře ví, že je lístek předražený a že v žádné finanční tísni není.

Čili jinými slovy: Lev by se klidně mohl obrátit i na policii, jenže výsledek jejího šetření by byl v tomhle případě nejistý.

Vstupenky jsou na serverech Bazoš.cz a Aukro.cz v tuto chvíli v inzerátech nabízeny za zhruba dvojnásobek původní ceny.

"Snažíme se v tuto chvíli proto vyjednat se servery Aukro.cz i Bazoš.cz, aby byly nabídky staženy a bylo tomuto nelegálnímu počínání zabráněno," dodal ještě ráno Jan Rachota.

Aukro inzeráty stahovat nebude

Ale neuspěl. Aukro nabídky stahovat nehodlá.

"Aukro situaci monitoruje, nicméně není podezření, že by se jednalo o podvodné nabídky a stahovat je proto nebude. Pokud by se objevilo více takových nabídek, nebo by ceny rostly neúměrně vysoko a uživatelé by si stěžovali, Aukro nabídky stáhne," řekl Aktuálně.cz tisková mluvčí Barbora Machová.

Nabídky, které jsou ještě tři hodiny před začátkem utkání na Aukru k dispozici, ceny oficiálních vstupenek převyšují zhruba dvaapůlnásobně.

Jiný server, kde se inzeráty objevily, Bazoš.cz zakazuje inzeráty týkající se zboží koupeného pouze za účelem dalšího prodeje. Provozovatel by tak měl takový inzerát smazat.

Přesto se i v jeho nabídce objevují inzeráty, ve kterých ceny lístků několikanásobně převyšují ty z oficiálního prodeje. Jeden z prodejců nabízí vstupenky do prvního patra v ceně 400 korun za dvojnásobek ceny, na přiložené telefonní číslo se ale serveru Aktuálně.cz v průběhu dopoledne nepodařilo dovolat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy