Leška: Štvalo nás být na konci tabulky. Teď Zlín hájí šestku

Lukáš Caha Lukáš Caha
27. 2. 2015 13:47
Petr Leška si v úterním zápase s Hradcem Králové připsal asistenci, a tím i 904. kanadský bod v české extralize čímž se dostal do čela historických tabulek. A Zlínu pomohl mezi šest nejlepších týmů.
Petr Leška oslavil se Zlínem loni druhý titul
Petr Leška oslavil se Zlínem loni druhý titul | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Extraliga má nového krále. Zlínský Petr Leška si v úterním zápase s Hradcem Králové připsal asistenci, a tím i 904. kanadský bod v české extralize. Sesadil tak dosavadního majitele tohoto rekordu Richarda Krále

Dle jeho slov je však nejdůležitější, že se tým zvedl. Dlouho se totiž utápěl na samém chvostu tabulky, nyní si však díky poslední výhře zajistil minimálně účast v předkole play off. A co víc. Zlín bude v posledních dvou kolech o víkendu dokonce hájit současnou šestou příčku, která mu zaručuje přímý postup do čtvrfinále.

"Všechny nás to hrozně štvalo. Chtěli jsme ukázat, že ten loňský titul nebyl jen náhoda," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Petr Leška o velkém výsledkovém obratu celého Zlína.

Jste čerstvým držitelem rekordu v počtu kanadských bodů v nejvyšší soutěži. Jaké jsou vaše pocity?
Více méně žádné (smích). Spíše jsem měl radost, že jsme porazili Hradec a dostali se na šesté místo. Udělali jsme velký krok do vyřazovacích bojů.

Kdy jste se o to tom rekordu dověděl?
Četl jsem o něm, už když jsem dorovnal Richarda Krále na těch 903 bodů, takže jsem věděl už během zápasu s Hradcem, že jsem ho překonal. Před tím ale vůbec ne.

Proběhla v kabině nějaká oslava? Musel jste přispět do kasičky?
Pár kluků mi pogratulovalo, ale to bylo vše.

Kde až se toto číslo zastaví? Láká vás tisícovka?
Lákavé by to být mohlo, ale myslím si, že sto bodů už pravděpodobně neudělám.

Konec kariéry zatím nehrozí

Máte na kontě 588 utkání bez pauzy. Další rekord. Jak si tuto šňůru vysvětlujete?
Nedělám nic navíc než jiní hráči, takže to bude asi o štěstí. Jiné vysvětlení k tomu nemám.

Až na výjimky působíte ve Zlíně celou svoji kariéru. Aktuálně dokonce deset sezón v řadě. Nepřemýšlel jste za tu dobu o změně?   
Ve Zlíně jsem moc spokojený. Vždy jsme se dohodli na nové smlouvě, takže jsem ani neuvažoval, že bych odešel někam jinam.

Letos oslavíte čtyřicítku. Stále máte chuť do hokeje?
Chuť jde s těmi výsledky, takže když se nám na začátku moc nedařilo, tak ubývala, ale teď ji znovu mám. Hokej mám rád. I motivace do tréninku je, takže zatím o konci neuvažuju. To se samozřejmě ale může změnit. Uvidím, jak to půjde dál.

Vy osobně patříte k tahounům Zlína. Pohybujete se na předních místech bodování, letos je to pro vás ale zatím nejhorší sezóna od sezóny 2006/2007.
Oproti posledním sezónám mám pozměněnou pětku, takže si na sebe ještě trochu zvykáme. Věřím ale, že to ještě dopilujeme a budeme přispívat více góly, abychom to někam dotáhli.

Titul nebyl náhoda, máme kvalitní tým

Loni slavil Zlín titul, letos se dlouho utápěl na posledním místě v tabulce. Co myslíte, že bylo příčinou?
Asi hrálo roli více faktorů dohromady. Mohla to být únava z předchozích sezón. Měli jsme málo odpočinku mezi přípravou a ledem. Možná v tom bylo i uspokojení po těch dvou vydařených sezónách.

Pak jste se odrazili ode dna a začali vyhrávat. Co vás nakoplo?
Všechny nás hrozně štvalo, že jsme na konci tabulky. Největší motivací bylo odpoutat se z něj. Chtěli jsme dokázat, že ten titul loni nebyl náhoda a že máme kvalitní tým.

Změnila se hodně nálada v kabině?
Tak nálada je vždycky lepší, když se vyhrává. Máme v kabině ale v pohodě partu a žádné problémy se neobjevily.

Zlín si tedy zajistil předkolo. Přemýšlíte v kabině nad soupeři, kteří by vám vyhovovali?
To vůbec. Jsme rádi, že jsme se tam dostali a nepřemýšlíme nad tím. Uděláme vše pro to, abychom v posledních dvou zápasech získali co nejvíce bodů. Jak to dopadne, tak to dopadne.

Liga se Slováky? Máme dost kvalitních týmů

V posledních dnech se v souvislosti s údajným koncem Slovanu Bratislava v KHL otevřela otázka společné extraligy se Slováky. Vy osobně na to máte jaký názor?
Já se přizpůsobím. V podstatě je mi to jedno, ale myslím si, že máme v České republice dost kvalitních týmů a pěkných stadionů. Nepotřebujeme se díky tomu rozšiřovat dál, ale to je pouze můj pohled.

Derby se Slovanem by vás nelákalo?
Myslím si, že by to byl velmi dobrý a kvalitní zápas. I diváky by to přitáhlo, tady ve Zlíně určitě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 1 hodinou

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy