Čerstvý vzduch svědčil Canadiens, pod širým nebem roznesli Boston

Prohlédněte si fotografie z novoročního zápasu NHL pod širým nebem Winter Classic, v němž hokejisté Montrealu porazili Boston 5:1.
Ovšem ve Foxborough asi 40 km od Bostonu zavládl po zápase smutek, protože "domácí" Bruins podlehli Montrealu vysoko 1:5.
Hned na dva góly kanadského celku nahrával český útočník Tomáš Plekanec (14), z triumfu se radoval také jeho krajan Tomáš Fleischmann.
Fanoušky Bostonu zaskočil už po 74 sekundách David Desharnais, jenž dopravil do branky Bruins puk ze vzduchu.
Hosté z Montrealu zvýšili vedení po dvou minutách druhé třetiny, kdy Paul Byron (41) doklepl do sítě zblízka volný puk.
Reuters Sport Reuters, Sport
1. 1. 2016 23:28

Více o NHL čtěte ZDE

před 43 minutami

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.