Langhamer vychytal v KHL druhou nulu za sebou, přihrál i na gól

Aktualizováno 28. 1. 2019 19:55
Brankář Marek Langhamer z Chabarovsku vychytal v Kontinentální hokejové lize druhé čisté konto za sebou. Dosud nejhorší celek Východní konference zvítězil ve Vladivostoku vysoko 7:0, gólem k tomu přispěli také Tomáš Zohorna a Jan Kolář.
Marek Langhamer
Marek Langhamer | Foto: Lukáš Caha

Oba čeští hráči se střelecky prosadili ve druhé třetině po podobných akcích, když ujeli po levé straně hřiště. Zohornův gól na 5:0 padl v oslabení a asistenci si u něj připsal i Langhamer.

Zohorna předtím přihrál ve třetí minutě na úvodní gól zápasu a stejně jako v předchozím utkání Amuru zaznamenal dva body. Na kontě má 13 branek v sezoně, z českých hráčů je na tom v lize lépe jen autor 21 gólů Kazaně Jiří Sekáč.

Čtyřiadvacetiletý Langhamer zneškodnil 27 střel domácího mužstva. Chabarovsk po sérii deseti porážek zvítězil podruhé za sebou a poslal Vladivostok na dno konferenční tabulky.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Chabarovsk 0:7 (T. Zohorna 1+1, Kolář 1+0, Langhamer 0+1 a čisté konto), Kunlun Red Star - Omsk 5:2 (za domácí Mertl 0+1), Čerepovec - Viťaz Podolsk 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Mozík 0+1), CSKA Moskva - Dinamo Minsk 3:2 v prodl., Dynamo Moskva - Dinamo Riga 3:2.