Lang skóruje, Chicagu je to ale málo platné

zh
10. 1. 2008 7:31
Chicago prohrálo již posedmé za sebou
Robert Lang se trefil podruhé za sebou. V úterý z toho aspoň byla "jen" prohra v prodloužení, ve středu opět ani bod. | Foto: Reuters

Chicago - Český útočník Chicaga Robert Lang by mohl být spokojen. V úterý dal po Havlátově přihrávce vyrovnávací gól na 2:2 v Montrealu, ve středu střílel opět po asistenci Martina Havláta úvodní branku domácího střetnutí proti Dallasu.

Jenže výkon celého týmu je žalostný, stejně jako pohled na umístění v tabulce. Blackhawks prohráli ve středu již po sedmé za sebou, tentokrát podlehli Dallasu Stars 1:3. Během černé šňůry vyválčili pouhé dva body za dvě prohry v prodloužení.

Se 42 body jim patří poslední příčka Centrální divize a patří ke třem nejhorším klubům Západní konference.

Slabou útěchou jim je fakt, že působí v jejich řadách jednička draftu Patrick Kane a že se jedná o nejproduktivnějšího nováčka NHL i chicagkého klubu.

I přes pěkné statistiky se devatenáctiletý mladík trápí jako celé mužstvo a jeho lehkost je tatam.

Důkazem byla i situace ze 12. minuty, kdy Kane jel svou první penaltu v NHL. Ukázkově si položil dallaského gólmana Turca, pak však minul prázdnou bránu.

Po zápase pak tohoto momentu hodně litoval.

"Není to legrace, spálit takovouto šanci. Jednalo se o zlomový bod utkání. Mohlo to být 2:1 pro nás," citují ho klubové stránky.

Chicagský trenér Savard hovoří o frustraci a o víře, že snad následující zápas bude konečně ten, který vyvede jeho tým z bahna.

Robert Lang s Martinem Havlátem byli jedinými bodujícími Čechy ve třech odehraných středečních zápasech.

Washington - Colorado 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 43. Brashear, 57. Steckel - 57. Svatoš

Chicago - Dallas 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Lang (Havlát) - 19. Eriksson, 54. Barnes, 60. Morrow

Anaheim - Toronto 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 3. Bertuzzi, 20. Perry, 45. Bochenski, 47. Weight, 50. Kunitz