8. 1. 2009 7:36
New York Rangers - Montreal 3:6
Robert Lang se trefil hned třikrát.
Robert Lang se trefil hned třikrát. | Foto: Reuters

New York - Podařený večer zažil ve středu v Madison Square Garden český útočník Robert Lang. Během pouhých patnácti závěrečných minut zápasu docílil hattricku a výrazně tak přispěl k úspěchu Montrealu na ledě Rangers.

U dvou branek ostříleného forvarda asistoval také jeho krajan Roman Hamrlík, jenž si připsal i gólovou přihrávku u trefy Latendresseho na konci první třetiny.

Bodoval i třetí z tria Čechů v dresu Canadiens Tomáš Plekanec.

Podívejte se: Jágra málem zmrzačil, teď dokonce soupeře pokousal

Zápas se rozhodoval ve třetí třetině, do které šla mužstva za vyrovnaného stavu 2:2. Pak se trefil v přesilovce hostující Markov a hned za pár minut přidal další gól Montrealu v početní výhodě Robert Lang.

Lang první hvězdou utkání

Pak sice domácí Michal Rozsíval dokázal snížit na rozdíl jediné branky, ale český veterán opět navýšil vedení hostů na dva góly. V závěru ještě pečetil skóre do prázdné Lundqvistovy svatyně a mohl se radovat ze druhého hattricku v NHL v kariéře.

Lang byl po zásluze vyhlášen první hvězdou duelu.

Hrdinou druhého středečního utkání mezi Edmontonem a Vancouverem se zase stal hostující útočník Steve Bernier. Ten se trefil na konci druhé třetiny dvakrát během dvanácti vteřin a prakticky rozhodl o výhře svého celku.

V dresu Vancouveru se po půlroční pauze vrátil do NHL švédský centr Mats Sundin. Odehrál patnáct minut, výrazněji se ale neprosadil.

Edmonton - Vancouver 2:4 (0:0, 1:3, 0:1)