Kvapilovy přihrávky pomohly Záhřebu ukončit sérii porážek

11. 12. 2015 22:29
I v pátek se hrálo v ruské KHL a opět byli vidět čeští hokejisté. Dvě přihrávky Marka Kvapila pomohly k vítězství po nájezdech jeho Záhřebu nad Soči. Český útočník se navíc prosadil i v penaltovém rozstřelu.
Marek Kvapil
Marek Kvapil | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Dvěma přihrávkami pomohl útočník Marek Kvapil hokejistům Medveščaku Záhřeb ukončit sérii čtyř porážek v Kontinentální lize. Chorvatský tým i díky jeho příspěvku zdolal Soči 3:2 po samostatných nájezdech.

Kvapil, jenž se kvůli zdravotním problémům omluvil reprezentačnímu kouči Vladimíru Vůjtkovi z nadcházejícího Channel One Cupu, se prosadil i v rozstřelu, který zahajoval. Svou bilanci v této sezoně vylepšil na 10 branek a 17 asistencí.

V kanadském bodování je z českých hráčů lepší pouze Jan Kovář z Magnitogorsku, který dnes zaznamenal jednu asistenci při porážce 3:5 v Petrohradu. Kovář zápas nedohrál poté, co byl v 51. minutě vyloučen na pět minut a do konce utkání za úder do hlavy a krku Vadima Šipačova.

Při Kovářově pobytu na trestné lavici rozhodl o výhře obhájce titulu Andrej Kutějkin. V 58. minutě pak při power play Magnitogorsku zpečetil vítězství domácích Ilja Kovalčuk. Petrohrad zvítězil poosmé za sebou, zatímco Magnitogorsk utrpěl čtvrtou porážku v řadě.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Omsk 2:4 (za hosty Erat 0+1), Vladivostok - Barys Astana 6:3, Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 0:3, Čerepovec - Dinamo Minsk 0:5 (Krajíček 0+1), Dynamo Moskva - Lada Togliatti 1:2 po sam. nájezdech, Petrohrad - Magnitogorsk 5:3 (za hosty Filippi a Kovář oba 0+1), Spartak Moskva - Ufa 3:1 (za domácí Radil 0+1), Viťaz Podolsk - Kazaň 3:2, Slovan Bratislava - Jaroslavl 0:1 (Novotný 0+1), Záhřeb - HK Soči 3:2 po sam. nájezdech (Kvapil 0+2).